"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Salme Kultuurikeskuse direktoriks saab Kalamaja elanik Raivo Põldmaa, kes on varem juhtinud Tallinna Linnateatrit (0)
14. detsember 2022

Tallinna linnavalitsus kinnitas tänasel istungil Salme Kultuurikeskuse direktori ametikohale Raivo Põldmaa, kes asub ametisse 9. jaanuaril 2023.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on Raivo Põldmaa olnud seotud nii Salme Kultuurikeskuse kui ka Tallinna Linnateatriga 1984. aastast ning sellest ajast on olnud linnaga imponeeriv koostöö.

„Eesti ei ole nii suur, et lasta sellistel põlistel teatriinimestel nagu Raivo Põldmaa pikalt olla kusagil kaugemal kui kultuuriväljal,“ märkis Pihlap. „Raivo Põldmaa tunneb selle maja hinge. Ta töötas Linnateatris kuni 2021. aastani, tõi Linnateatri Salme tänava kultuurikeskusesse ja äratas seeläbi kultuurikeskuse uuele elule. Nüüd, mil Linnateater on saamas omale uue kauaoodatud hoone, saab Raivo ülesandeks seda elu Salme keskuses alal hoida ning rikastada kogukonna ja kogu Tallinna kultuurielu,“ lisas Pihlap, kelle hinnangul on oluline seegi, et Põldmaa on ise kalamajalane ja tunneb kogukonda. 

„Minu eesmärk on koostöös linnaga Salme Kultuurikeskuse renoveerimistöid jätkata ning panna see väärikas, peagi 60. sünnipäeva tähistav kultuurihoone kogukonna ja kogu Tallinna heaks tööle. Soovin ja annan oma panuse, et korraldada seal erinevaid  kultuuriüritusi ning tuua Salmesse väga erinevat publikut,“ rääkis uuel aastal ametisse asuv Raivo Põldmaa

Salme Kultuurikeskus on Põhja-Tallinna Valitsuse hallatav asutus. Senine Salme Kultuurikeskuse juht vabastati tema enda soovil ametist tänavu oktoobris ning uue direktori teenistusse võtmiseks moodustati viieliikmeline komisjon. Ühtekokku laekus direktori ametikohale 40 kandideerimisavaldust. Komisjon tegi ettepaneku nimetada Tallinna Salme Kultuurikeskuse direktori ametikohale Raivo Põldmaa, kelle kandidatuuri toetab tema eelnev töökogemus. Põldmaa on Tallinna Linnateatrit juhtinud aastatel 1992-2021, eelnevalt töötas ta seal ka lavamontööri ja administraatorina. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.