"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
CORELLI MUSIC Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" tuleb lühendatud kavaga (0)
15. detsember 2022
Ulla Krigul Foto Andres Uibo

Vaatamata väga keerulistele aegadele kultuurimaailmas kuulutas Corelli Music välja käesoleva aasta jõulufestivali, mis on kestnud juba aastast 2010. Festival on 12 aastat alanud esimesel advendil ja kontserdid on olnud igal advendinädalalõpul, traditsiooniliselt aastalõpus 28.-29. detsembril kuni ajaloolise pühadeaja lõpuni jaanuari alguses.

Sel karmil Kultuuriministeeriumi komisjoni kallutatud otsuste, sõjakoleduste, pidevate hinnatõusude aastal algab jõulufestival alles kolmandal advendil, 9. detsembril 2022, kuid kestab ikkagi kuni kolmekuningapäevani 6. jaanuaril 2023.

Esinevad eranditult Eesti muusikud ning kontserdid toimuvad võimalikult laialt üle kogu Eesti kirikutes ja mõisates, mis on agentuuri Corelli Music peamised prioriteedid.

Jõulumuusika festival KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL

9. detsember 2022 – 6. jaanuar 2023

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti.  

Parim kingitus endale, pereliikmele, armsale sõbrale, töökaaslasele, oma kollektiivi liikmetele on elamus pühademuusikast.

Jõuluootus, kolmas advent

R, 9. detsember 2022kell 18 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik 

ADVENDIÖÖ 

Ulla Krigul (orel)

Küünlavalgel hubane advendiõhtu orelimuusikaga endistest aegadest – Bachi ja Regeri jõulukoraalid, orelisüit “Advent”, Regeri “Weinachten” jm

Jõuluootus, neljas advent

L, 17. detsember 2022 kell 19 Viljandi mõis Schloss Fellin

E, 19. detsember 2022 kell 19 Kõltsu mõis, Keila kihelkond, Harjumaa

HELISEV SALZBURG – Jõulu eri          

Katrin Lehismets (sopran, klaver, tekstid) ja Peeter Kaljumäe (bariton, klaver, tekstid)

Särav muusikaline jalutuskäik kaunimate mõisate jõulukaunistustes ballisaalides läbi maalilise Alpilinna Salzburgi koos imeliste laulude ja humoorikate lugudega  – Mozart, Lehar, Benatzky,  Rodgersi „Helisev muusika“, Gruberi „Püha öö“ jpm

Traditsioonilised aastalõpukontserdid

K, 28. detsember 2022 kell 20 Tartu Pauluse kirik

N, 29. detsember 2022 kell 19 Tallinna Jaani kirik

JÕULULUGU         

Solistid: Mirell Jakobson (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Markus Leppoja (tenor), Atlan Karp (bass)

Tartu Noortekoor, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel

Dirigendid Martin Sildos ja Markus Leppoja

Sädelev pühademuusika aastalõpu pidulikus meeleolus kõrgete kirikuvõlvide all – Telemanni ja Pergolesi kantaadid, Mart Jaansoni “Jõulutriptühhon” (esiettekanne), jõululaulud jm

Kolmekuningapäev

6. jaanuar 2023 kell 19 Keila-Joa  mõis Schloss Fall, Keila kihelkond, Harjumaa            

ARISTOKRAATLIK CHOPIN

Ralf Taal (klaver) ja Kai Taal (jutustused)

Ajaloolise mõisalossi pühadesära lummuses saab nautida klaverivõlur Frédéric Chopini imelist ja romantilist muusikat – prelüüdid, nokturnid, valsid jm. Hubane salongiõhtu, kus saab kuulda lisaks kaunile muusikale ka jutustusi esitatavatest muusikapaladest, nende saamisloost ja helilooja traagilisest elukäigust.

Corelli Music on rõõmustanud publikut juba 12 korda aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. See kestab kogu pika pühadekuu läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu suurkontsertide kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. „Kirikupühad Maarjamaal“ patroon on EELK peapiiskop, Eesti Kirikute Nõukogu president Urmas Viilma. Festivali tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“.

Iga piletiostja toetab sellega Corelli muusikuid ja kaunite kontsertide jätkumist. Eriti tänulikud oleme toetajapiletite ostjaile. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada ka läbi Corelli Metseenide Klubi

www.corelli.ee/metseenid 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.