"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Nõmme tunnelisse luuakse loodusest inspireeritud supergraafika (1)
15. detsember 2022
Nõmme tunneli supergraafika eskiis_autorid Helena Hanni ja Vahur Agar

Sel nädalal alustati Nõmmel Ehitajate tee all asuvas tunnelis töödega, mille käigus kantakse tunneli seintele supergraafika. Loodusest inspireeritud teose esimese etapi tööd kestavad 23. detsembrini, lõplikult valmib see aga järgmise aasta aprillis. Supergraafika loovad Helena Hanni ja Vahur Agar MTÜ-st Kunstiühendus Colorees.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on Sütiste ja Hüppetornide metsa ühendavasse tunnelisse supergraafika loomist juba mõnda aega kavandatud. „Tunneli seinu kaunistama hakkav teos on loomingulist innustust saanud loodusest ning seetõttu sobib Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealale hästi. Usun, et selle kahes etapis loodava kunstiteose valmimist on põnev jälgida kogu protsessi vältel. Samas on supergraafika loojad lubanud tunnelit kasutavaid inimesi võimalikult vähe oma tegevusega häirida,“ rääkis linnaosavanem.

„Loodavat supergraafikat inspireerisid Nõmme looduses jalutavad loomad, keda võib siin kohata praegu, aga mõni võis siin olla ka enne suuremat asustust. Värvitoonidena kasutame pastelseid ja loodustoone. Taustast kumab läbi helesinist, mis annab head kergust ja avarust,“ kirjeldasid autorid.

Uus supergraafika luuakse Ehitajate tee all asuvasse Nõmme tunnelisse, mille kogupikkus on ligikaudu 40 meetrit ning läbimõõt ligi 6 meetrit. Esimeses etapis valmivad supergraafika külgosad (kuni 2 meetri kõrguseni) ning selle tähtaeg on 23. detsember. Teises etapis, tähtajaga 30. aprill 2023,  valmib tunneli lae osa. Töö on jaotatud kahte ossa, kuna supergraafika ja selle kvaliteet on suuresti sõltuv ilmastikutingimustest. Tööde maksumuseks on 16 700 eurot.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

palju seal torne on ?
16. dets. 2022 12:37
...Hüppetornide metsa ..... või on grammatika kuri ?