„Juba samal päeval, kui Õhtuleht ilmus, oli meil esimene müük 300 eurot. Sellist asja polnud kaks aastat üldse näinud,“ ütles MTÜ Omaabi kaastööline Kai Aasmaa. „Edasi tõusis müük juba 2000 euroni. Ma ei valeta, meil on ka müügivihikud, kust seda järele saab vaadata. Möödunud aasta ostjad olid vapustavad.“
Veel aastake tagasi ähvardas Kadriorus asuvat käsitöömemmede kauplust sulgemine. Siis avaldati aga artikkel, mis äri päästis. Poodi peab MTÜ Omaabi.
Koroona peaaegu pankrotistas äri
Nurgatagune käsitööäri on laeni täis villaseid sokke, kindaid, pitslinikuid, kampsuneid jpm. Kauplust peavad samad prouad, kes kampsuneid ja tikandeid valmistavad. Koroona viis möödunud aastal poe peaaegu pankrotini, siis ilmus aga rida uudiseid, mis inimesed ruttu ostlema saatis.
„Juba samal päeval, kui Õhtuleht ilmus, oli meil esimene müük 300 eurot. Sellist asja polnud kaks aastat üldse näinud,“ ütles MTÜ Omaabi kaastööline Kai Aasmaa. „Edasi tõusis tulu juba 2000 euroni. Ma ei valeta, meil on ka müügivihikud, kust seda järele saab vaadata. Möödunud aasta ostjad olid vapustavad.“
Käsitööd müüvad 13 eakat prouat. Kuigi mullune detsember oli kõigi aegade rekordiline kauplemiskuu, siis ülejäänud aasta pole enam sellist tulu toonud. Kaupluse hinnad on ka nii sõbralikud, et prouadele endile sealt palju kätte ei jää.
Esimene aasta, mis tõi ka kasumi
„Raamatupidaja tegi 2021. aasta aruande ära,“ rääkis Aasmaa. „Tema sõnul oli tegemist esimese aastaga, kus me kasumisse läksime. Teenisime aasta peale kusagil 400 või 500 eurot.“
Käsitöölise sõnul on sokikudujaid, kes saavad kudumise eest kõigest 2 või 3 eurot. Koovad nad neid sokke aga vähemalt kaks ööpäeva. „See töö on talle järelikult tähtis,“ leidis Aasmaa.
Kõige populaarsemaks kaubaartiklis käsitööäris on soojad, erinevatest villadest tehtud kindad ja sokid. Poodi satub ka inimesi, kes ostavad sealt kõik jõulukingid ära. Kui ka teil jõulupakid veel tühjad, siis miks mitte toetada sel aastal käsitööliste ära ja kinkida lähedastele ainulaadset käsitööd.