"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski: 2023. aasta eelarve on hariduse nägu (0)
16. detsember 2022
Jevgeni Ossinovski Foto Mats Õun

„Pean väga oluliseks, et uue eelarve üheks keskseks teemaks on kvaliteetse ja kättesaadava alushariduse pakkumine. Suudame tagada lasteaiaõpetajale kooliõpetaja palga, tõstes selle uuest aastast 24 protsendi võrra 1749 euroni. Nagu teistelegi omavalitsustele, ei ole see meilegi lihtne, aga see on vajalik, et hoida alushariduse kõrget kvaliteeti,“ ütles Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski.

Linnavolikogu kinnitas neljapäeval Tallinna 2023. aasta linnaeelarve, mille kogumahuks on 1,14 miljardit eurot.

Ossinovski sõnul on eraldi fookuses on lasteaia õpetaja abide töö väärtustamine. “Veel aasta tagasi oli nende palk 750 eurot, mistõttu oli lasteaedadel head abi erakordselt keeruline leida,” lausus ta. “Uuest aastast tõstame nende palka lausa 40 protsendi võrra 1050 euroni, mis on suurim palgatõus kogu linnasüsteemis. Lisaks pikendame uuest aastast ka abide puhkust 35 päevani aastas.“

„Kui enamik omavalitsusi tõstab järgmisel aastal vanemate poolt makstavat kohatasu ja toiduraha, siis Tallinn seda ei tee. Meie jätkame lasteaia kohatasu külmutamisega, mille tulemusena säästab pere ligi 200 eurot aastas,“ rõhutas Ossinovski. Säilib ka täielik kohatasuvabastus alates teisest lapsest ning muud soodustused. Perede toetamiseks suurendab Tallinn lasteaia toidukulu toetust 50 protsendi võrra, et kompenseerida toiduainete hinnatõus linnaeelarvest.

Sihiga rekonstrueerida 2030. aastaks täielikult kõik pealinna lasteaiad on eelarves ette nähtud 30 miljonit eurot lasteaedade rekonstrueerimiseks. Uuel aastal on ehituses 6 lasteaeda — Maasikas, Kristiine, Magdaleena, Männiku, Männimudila ja Meelespea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.