"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Loomaaia talvistel õhtuhämaruse retkedel saab uudistada öise eluviisiga loomi, jätkuvad tasuta külastuspäevad lastele (0)
16. detsember 2022
Foto Tallinna Loomaaed

Tallinna Loomaaia külastajate seas populaarsed ja oodatud talvised õhturetked toimuvad ka sel aastal advendieelsetel laupäevadel. Aasta lõpul avatakse õhtuti loomaaia väravad ainult neljal korral ning avaneb suurepärane võimalus kuulata ja näha kogenud giidide lugusid öise eluviisiga loomadest.

Talvised hämarad laupäevaõhtud on parim aeg loomaaias jalutades kogeda kordumatut elamust ja märgata loomi, kes tavaliselt päevasel ajal peitu on pugenud. Millised videvikulise eluviisiga ning põhjamaist karget kliimat nautivad loomad ja linnud end aga talveõhtutel vaatlemiseks näitavad, saab näha alles retke käigus. Loomade öise elu saladustest räägivad ja nende käitumist aitavad lahti mõtestada loomaaia kogenud töötajad ning loodushariduse spetsialistid. 

Retked õhtuhämaruses toimuvad laupäeviti 3., 10. ning 17. detsembril algusega kell 16.00. Ühel päeval toimub neli giidiga ringkäiku – 3 eestikeelset ja 1 venekeelne. Retked kestavad orienteeruvalt 2,5 tundi ja toimuvad iga ilmaga. Soovitame riietuda vastavalt ilmastikuoludele.

Õhtuste retkede piletid on müügil ainult Piletilevis.

Lisainfo:  Retked õhtuhämaruses – Tallinna Loomaaed (tallinnzoo.ee)

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul praeguses majandusolukorras ja üha kasvava elukalliduse juures soovib linn toetada peresid, tagades lastele võimaluse külastada loomaaeda tasuta. „Katsetasime novembris tasuta külastuspäevaga lastele ja noortele ning seda võeti soojalt vastu. Jätkame sama tavaga ka talvekuudel ning kevadel. Suvel muidugi jätkame tasuta sissepääsuga lastele lastekaitsepäeval ja loomaaia sünnipäeval,“ ütles Svet.

Tänavuse talvehooaja tasuta külastuspäevad kõigile kuni 19-aastastele lastele ja noortele toimuvad iga kuu teisel laupäeval: 10. detsembril, 14. jaanuaril, 11. veebruaril, 11. märtsil ja 8. aprillil. Ent suvehooajal jätkub loomaaed ka tasuta sissepääsuga lastele lastekaitsepäeval ja loomaaia sünnipäeval. Külastuspäeval toimuvatel üritustel osalemine lisapiletit ei nõua. Eelkooliealistele lastele on loomaaia külastamine tasuta iga päev. Kõigile teistele külastajatele ja sündmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapärased külastuspiletite hinnad. 

Loomaaia direktori Tiit Marani sõnul kasvas esimesel tasuta külastuspäeval ehk 12. novembril külastuste arv hüppeliselt – loomaaias käis ligi 2000 inimest, enam kui 900 neist olid lapsed ja noorukid. „Esimene tasuta laupäev tõi tõesti palju rahvast loomaaeda. Kui novembris langes tasuta laupäev ilusale ja päikesepaistelisele päevale, siis seekord ootame mõnusat talvist ilma. Ent loomaaias saab positiivse elamuse igal aastaajal, seega tasub meile külla tulla ka talvel,“ ütles Maran. Loomaaed on avatud iga päev. Kuni veebruarini on sissepääs ja kassad avatud kell 9-15.30, laste loomaaed kell 10-17, siseekspositsioonid kell 10-16 ja loomaaed kell 9-17. Esmaspäeviti on siseekspositsioonid suletud

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.