"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Noortevolikogu ettepanek avada nädalavahetustel öised ühistranspordiliinid leidis linnavõimude poolt poolehoidu (0)
16. detsember 2022
Foto: Tallinna noortevolikogu

Tallinna linna noortevolikogu on rahul selle aasta saavutustega. Aktiivsed noored on poliitikas ja linnaruumi kasutuses hoogsalt kaasa rääkinud ning ettepanekuid ja pöördumisi on tehtud nii ühistranspordi kui koolilõunate teemadel. Koostöö poliitiliste jõududega on olnud enamjaolt viljakas.

Tallinna Linna Noortevolikogu liikmed esitasid 5. aprillil Tallinna endise abilinnapeale Andrei Novikovile pöördumise, kus tehti ettepanek avada nädalavahetustel öised ühistranspordiliinid. Endise abilinnapea hinnangul vääris ettepanek kaalumist ja ning ta lubas, et selle ideega hakatakse tegelema.

Järgmise aasta eelarve koostamisel ei jäänud Tallinna linnavolikogus tähelepanuta ka ühistranspordi valdkond. Linnatranspordi kuludeks kavandati eelarvest 129,7 miljonit eurot, mis on suunatud linnatranspordi arendamiseks ja tasuta ühistransporti tagamiseks. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on maininud, et ühistranspordi kasutajate arv on kasvutrendis, mistõttu on ülalmainitud toetus oluline.

Koostöös teiste Eesti noortevolikogudega ja poliitiliste noortekogudega on Tallinna noortevolikogu esitanud valitsusele pöördumise seoses koolitoidu toetusmeetmetega. Noortevolikogud on pöördumises toonud esile koolitoiduga seotud probleemid ja palunud valitsusel tõsta koolilõuna kompensatsioon 1 euro pealt 2 euro peale. Kahjuks ei ole valitsuselt pöördumisele otsest ja selget vastust tulnud.

Tallinna noortevolikogul on veel mitmeid ettepanekuid ning pöördumisi, millega tulevikus plaanitakse lagedale tulla. Üheks nendest on digilahendus, millega saaks ühistranspordi rohelise kaardi tuua nutitelefoni. Noortevolikogul on rõõm tõdeda, et nende töö on tähelepanuväärne ja nähtav. Loodetakse, et koostöö noortevolikoguga jätkub ja koos saadakse enda linna seeläbi arendada.

Tallinna linna noortevolikogu on avatud koostööks kõikide organisatsioonidega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.