"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Pealinna parima ehitusplatsiga ehitaja on tänavu Nordecon (0)
16. detsember 2022
Foto Ilja Matusihis

Tallinn tunnistas 2022. aasta parima ja kõige korrektsema ehitusplatsiga ehitusettevõtjaks kontrollreidide tulemusel Nordeconi.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet on korraldanud kontrollreide ehitusplatsidele alates 2005. aastast. Selle eesmärgiks on kontrollida ehitusobjektide heakorda, juhtida ehitajate tähelepanu vajakajäämistele ja selgitada välja korrektseim ehitusplats linnas.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on puhas linnaruum oluline osa turvalisest ja tervislikust elukeskkonnast. „Ehitustööde ajal on tavapärane elukorraldus paratamatult häiritud. Seda enam on oluline, et ehitustegevus ei ohustaks jalakäijaid, et objektilt ei satuks linnaruumi tolmu ega pori ning tööd häiriks võimalikult vähe liiklust ja naabreid. Selle tagamiseks on vajalik tõhus järelevalve, kuid sama oluline on tunnustada neid, kelle jaoks reeglitest kinni pidamine on igapäevase töökultuuri osa. Tänan Nordecon AS-i ja teisi ehitajaid, kes selle nimel pingutavad ja püüavad oma ehitustegevusega kaaslinalaste igapäevaelu võimalikult vähe häirida,“ lausus Svet.

Tänavuse parima ja korrektseima heakorraga ehitusettevõtja selgitas keskkonna- ja kommunaalameti moodustatud hindamiskomisjon välja 15 kontrollreidi käigus, millel kontrolliti 69 ehitusobjekti heakorda. Parima heakorraga ehitusplatsiks valiti tänavu Nordecon AS-i ehitatava Roseni maja ehitusplats Rotermanni kvartalis (Ahtri 4), mida kontrolliti kuuel reidil. Lisaks keskkonna- ja kommunaalameti spetsialistidele osalesid hindamiskomisjoni töös munitsipaalpolitsei ameti inspektorid.

Roseni maja ehitusobjekt oli ümbritsetud piiretega, territooriumi juurde oli paigaldatud teabetahvel ehitustöö tegija kohta. Ehitusmaterjalid olid korrektselt ladustatud ning objektilt väljuvate sõidukite rehve pesti, et vältida pori kandumist linnatänavale. Utiliseerimiseks mõeldud ehitusjäätmeid ladustati lühiajaliselt, lenduvad jäägid olid tuule eest kaetud, linnakeskkonda tolmu ega mustust ei kandunud. Jalakäijate ohutuse tagamiseks paigaldati Ahtri tänavale nõuetele vastav märgistus. Ehitusmaterjale transportiv suuremõõtmeline rasketehnika oli paigutatud kitsastes oludes oskuslikult, kasutusel olid liiklust ümberreguleerivad skeemid. Naaberkinnistute elanikelt ehitustolmu ega müra kohta kaebusi ei laekunud.

Tallinna parima ehitusplatsiga ehitusettevõtet on valitud alates 2005. aastast. Tiitli on varem pälvinud AS Merko Ehitus (2005), AS Skanska EMV (2006), AS Merko Ehitus (2008), OÜ Tarrest Ehitus (2009), OÜ Fund Ehitus (2010), OÜ Astlanda Ehitus (2011), NCC Ehitus AS (2012), AS Merko Ehitus Eesti (2013), OÜ Astlanda Ehitus (2014), Bauschmidt OÜ (2015), Nordecon AS (2016), KMG Inseneriehituse AS (2017), AS Merko Ehitus Eesti (2018), Riser Ehitus OÜ (2019), Tallinna Ehitustrust OÜ (2020) ja Riser Ehitus OÜ (2021).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.