"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
STARTERtallinn 2022 võitja arendab digitaalset kodu tehnilist passi (0)
16. detsember 2022

Kolmapäeval, 14. detsembril kuulutati Proto Avastustehases välja STARTERtallinn Sügis 2022 Grand Prix võitjaks meeskond DoBu. Digitaalne platvorm saadab majaomanikule meeldetuletused kodu hoolduse ja garantiide kohta.

STARTERtallinn äriarendusprogramm on start-upidele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks keskkonnaks, kus võib oma ideid katsetada ja arendada. Programmis osalevad ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest.

Tallinna linna poolt andis 1000-eurose auhinna DoBu meeskonnale üle Tallinna ettevõtluse abilinnapea Joosep Vimm. „Meie majandusliku edu võtmeks on innovatsioon ja seda edasi tõukavad targad inimesed. DoBu kodu digitaalne tehniline pass on idee, mis lahendab elulist probleemi ja mille taga on ettevõtlikud noored. Loodan ja usun, et kui nad sellega edasi tegutsevad, ootab neid põnev tulevik ettevõtlusmaailmas,“ ütles Vimm.

„STARTERTallinn võistlus tõestas taaskord, et noortel on palju põnevaid ideid ja tahet neid ellu viia. See mahukas võistlusprogramm on oluline, kuna annab noortele võimalikult professionaalse ja elulise kogemuse, mille pealt edaspidi oma ideid veelgi julgemalt ellu viia,“ lisas Vimm.

Inspiratsiooni auhinnad summas 500 eurot said meeskonnad FuHo ja Safewear. FuHo pakub igale majaomanikule targa kodu automaatika abil väiksemaid elektriarveid ja SafeWear arendab ehete sarja, mis aitab naistel olla avalikus kohas turvaline tänu peidetud asukoha-jälgimisseadmele, mis teavitab ohu korral politseid või hädaabikontakte.

Demo Day on STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaalüritus, mis on lõppakordiks kolmekuulisele koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarjale. Finaali pääses 29 meeskonnast kümme: DoBu, FloZy, FuHo, InnerC, LifeWiz, Loov, Safewear, Snack’a’Cup, tPocket ja Yanantin Alpaca.

Meeskondade tööd hindas kümneliikmeline ekspertidest ja toetajatest koosnev žürii, kuhu kuulusid: Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, Anne-Liisa Elbrecht (Tehnopol), Anu Oks (EstBan), Badel Hammoda (Taltech), Helen Veetamm (KPMG), Kaisa Hansen (Taltech), Nele Plutus (Loomeinkubaator), Tõnis Bramanis (Veebimajutus), Veiko Karu (EIT Raw materials) ja Viktoria Tkatš (SEB).

STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaal toimus 14. detsembril Proto Avastustehases.

STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.