"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Koolilastele kingiti raamatukogude aastal üle 900 raamatu (1)
17. detsember 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

7. novembril alguse saanud raamatukogude aasta kampaania „Kingi koolile raamat“ tõi 71 osalenud koolile lugemisvara kokku enam kui 900 teose näol. Kõige rohkem annetati raamatuid Tallinna Laagna Gümnaasiumile ning Tartu Forseliuse Koolile. Annetusena oodati nii heas korras kasutatud raamatuid kui uusi teoseid vastavalt kooliraamatukogude koostatud nimekirjadele.

„Kampaania „Kingi koolile raamat“ oli väga tänuväärne algatus. Täname õpilasi, õpetajaid ja endisi õpilasi, kes ei pidanud paljuks tuua raamatuid nii kodust kui ka päris uusi osta. „Lepatriinude jõulud“ ja „Väike nõid“ läksid kohe usinate lugejate kätte,“ märkis Tallinna Laagna Gümnaasiumi raamatukoguhoidja Eve Rahkema.

Tallinna Laagna Gümnaasiumi raamatukoguhoidja täpsustas, et kuigi esitatud nimekirjast toodi raamatuid pigem vähe, siis kokkuvõttes on ikkagi kõik annetatud raamatud vajalikud. „Meie kooli õpetajad on lugemisvara valikul väga paindlikud, soovitusnimekirjad koostatakse lähtuvalt kooliraamatukogus olevast,“ lisas Rahkema.

Kõige rohkem annetati „Kingi koolile raamat“ algatuse raames raamatuid Tallinna Laagna Gümnaasiumile (60 teost) ning Tartu Forseliuse koolile (58 teost). Maakondade lõikes tehti annetusi enim Harjumaalt, Viljandimaalt ja Tartumaalt osalenud koolidele.

 „Kooliraamatukogudele raamatute annetamise kampaania sai väga sooja vastuvõtu osaliseks. Suur aitäh kõigile, kes leidsid võimaluse raamatukogude aastal koolilastele kingituse tegemiseks,“  sõnas ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni juhatuse liige Stiina Koit. „Kuigi kampaania on selleks korraks lõppenud, siis olen kindel, et kooliraamatukogudele võib ka edaspidi neile vajalike raamatuid kinkida,“ lisas Koit.

Paljudel Eesti kooliraamatukogudel on raskusi oma noortele lugejatele piisavas mahus vajaliku ilukirjanduse pakkumisega. Olukorra leevendamiseks kutsuti raamatukogude aasta puhul ellu „Kingi koolile raamat“, mille raames said kõik soovijad osalevatele koolidele puuduolevaid raamatuid novembrikuu jooksul annetada.

Kampaanias osales 71 kooli 13 maakonnast, kes koostasid nimekirja teostest, mida enim sooviti. Osalejate info leiab www.raamatukogudeaasta.ee/kingikoolileraamat

Kampaaniat korraldasid raamatukogude aasta, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Hoiuraamatukogu ja kooliraamatukogud üle Eesti.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kinkimisest ja ka tuimusest ajaloole
19. dets. 2022 00:45
raamatukoguhoidjad ei lase käibesse teatud KOV nagu polüübid raamatute vastased ja põhjenduseks on hiljem kuuldu : raamatul oli annetaja pühendus sees , allkirjaliselt. Miks see nii on ? Kas KOV ei taha temale ehk teatud momendivalitseijale mittesobiva kodaniku annetust? Soovitakse, et nimekiri peaks minema valda ja siis antakse üle. Normaalne on , et annetaja kingib raamatukogule ja raamatukogu hoidja tänab KOV lehes , nimetades koha - kus on loetelu, uutest(annetatud raamatutest) ja saab laenutada. Miks probleemist kirjutan - sest andsin mitmele raamatukogule , sadades. Isegi Lions klubi võttis osa topeltolevaid levitamiseks omale. Tänu polnud kuskilt. Veelgi õudsam oli kuulda ühe kodaniku käest - kellele anti selline raamat kaasa, loe ja pärast ei pea tagastama...(st.maal võid siis ahju visata....). Vot nii on pärliteemadega , süviti. Tallinnas ei pruugi see nii olla. Siin tekib veelgi küsimus - kui on nt. raamatud, mida on kinkinud autor koos väikese tekstiga ja allkirjaga - kes võtab need vastu, hoiule - sest need ongi haruldused. Meie Kult.min. on ka pigem palgaametnikud teismelised, kes Kasiinosse kasvõi ema müüksid.....Pole mingit korda, teavitust - inimestel on ka tohutult pildimaterjali, kuhu ja kes võtaks vastu - et ei peaks kauplema: sorteerige ja siis vaatame(tavakodanik ei ole arhivaar ja hindaja väärtusest- kunagised olustiku ja inimeste pildid, dokumendid - erisugused jms.)