"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Keskkonnaagentuur andis tervele Eestile tuule- ja libedahoiatuse (0)
18. detsember 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Nii Eesti mandriosa kui ka saared said keskkonnaagentuurilt pühapäeva hommikul esimese taseme tuule- ja libedahoiatuse.

Õhutemperatuur tõuseb saartelt alates ja mitmel pool tekib jäide. Pärastlõunal tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti 15 m/s, saartel ja rannikul kuni 23 m/s.

Pühapäevaks on oodata vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilma. Paiguti on udu. Pärastlõunal hakkab saartelt alates pilvisus tihenema ning lörtsi ja vihma sadama. Kesk- ja Ida-Eestis tuleb lund ja lörtsi ning võib ka tuisata.

Tallinn hoiatab libeduse eest

Ilmaprognooside kohaselt on nädala jooksul Tallinnas oodata muutlikke ilmaolusid, sajab nii lund, lörtsi, jäidet kui ka vihma, vahelduvate pluss- ja miinuskraadidega kaasneb libeduseoht tänavatel ning suureneb jääpurikate tekkimise oht.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg märkis, etlinna lepingupartnerid teostavad suurematel tänavatel jätkuvalt lume- ja libedusetõrjet, kuid ettevaatlik tuleb olla kõigil liiklejatel. „Sõiduteedel saab olema tavapärasest enam sulavett,  jäätumise ennetamiseks kasutatakse soola, kuid palume kõigil liiklejatel valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks,“ täpsustas Sulg. Samuti jätkuvad kitsastelt sõiduradadelt ja kõnniteedelt lume väljaveotööd, millega eriti õhtu- ja öötundidel liiklejatel tuleks arvestada. „Kinnistuomanikele soovitame kõnniteedel ära lükata sulalumi ning jäite korral kasutada graniitkillustikku. Kõigil kinnistu omanikel tasub jälgida katustele ja terassidele kogunenud lume kogust ning eemaldada lumi ja ohtlikud jääpurikad, mis kujutavad ohtu kõigile jalakäijatele.“ Samas ei tohi katustelt alla lükatud lund jätta kõnni- või sõiduteedele liiklust takistama, vaid see tuleb ära vedada.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.