"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Mis sunnib Pärnu mnt ärisid uksi sulgema? (2)
19. detsember 2022
Foto: Scanpix

Eesti Päevaleht kirjutas hiljuti Pärnu mnt äärsest nn surnud tsoonist, kus viimase aasta jooksul on mitu ettevõtet kinni pandud. Näitena oli toodud Westmani äri ja Cafe VS, mille kurvas saatuses olevat süüdi juba hulk aastaid tagasi ette võetud liikluse ümberkorraldused sellel tänavaosal.

Nimelt on seal keelatud parkimine, ja kuna autoga ei saa seista, ei tulevat ka kliendid. Püstitatud teooria taustal jääb muidugi üle küsida, kuidas tuleks siis liiklust korraldada, sest üsna tihti heidetakse ette autode eelistamist kesk- või südalinnas.

Lõputult on räägitud autoliikluse vähendamisest kesklinnas. Jalakäijatele polevat ruumi ja linna kritiseeriti tugevasti, kui see pani suurema läbimõtlemise vajadusele viidates pausile linna peatänava projekti. Pärnu mnt näitel tähendaks peatänav ehk rahustatud liiklus ning jalakäijakesksus äridele samuti pigem hukatust.

Samamoodi nagu Pärnu mnt ääres, minnakse aga pankrotti või koondatakse siiski paljudes kohtades üle Eesti. Põhjuseks on liiga kallis elekter ja inimeste vajadus igapäevatarbimiselt kokku hoida.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
20. dets. 2022 10:19
Kas siin ei ole mitte mõttekoht ärijuhtidele-omanikele ümberorienteerima oma ärimudelit eelkõige nende teenendamisele, kellele autoga otse ukse ette sõitmine pole esmatähtis uurimaks selleks kasvõi näiteks esmalt välja millised oleksid sellise klientuuri eelistused ja vajadused jne. ning vastavalt sellele siis juba oma tegevuse just nend ejaoks atraktiivseks muutma, mitte meelitama kliente vaid avarate parkimisvõimalustega ja üksnes virisema kui neid alati pakkuda pole võimalik? Näiteks mulle, kes ma olen eelistanud alati liikuda rohkem ühistraspordi või ka lihasjõul meeldivad just need teenindusettevõtted, kuhu pääsemiseks pole vaja ületada lõputuid parklaid ja manööverdada sinna pargitud autode vahel vaid saan kohe ilma takistusrada eelnevalt läbimata ligi mulle parasjagu vajalikule. Ja see on muidugi vaid üks mulle oluline moment, millele autoga liikleja alati tähelepanu ei pööra. Nii, et pange ajud tööle ärijuhid ja ehk ei olegi teie olukord alati nii hull kui esmapilgul ehk paistab!
ei ole siin ärimeestel vaja ümbermõelda...
23. dets. 2022 23:09
vaid need , kes linna edasi planeerinud on ning need hullutajad -targutajad arhitektid koos Rohelistega , näidaku oma planeeringus - KUHU peavad kolima 70....30 aastat käibes olnud kaubandus ja teenindusettevõtted ja nende piirkonnas elavad ometi kortermajades inimesed. Nt.Kes laskis planeerida selle Rimi Pärnu mnt. , Westman oleks ehk alles olnud. Kas täna Riia kpl. töötab või tuleb kilomeetreid läbida, et Solarises on ostlemiskoht. Miks Sakala kauplus suleti ? kas Külluse kohvik veel töötab ? Kui linnaplaneerijad ja arhitektid tervikuna lasevad mingitel ogaratel arendajatel ja teismelistel strateegiakeskuses mingit jama korraldada, tulekski hakata seal vastutustundetuse eest karistama ning mitte Jõulupreemiaid maksta ning Rohelised saata .... Nüüd väljamõeldud - kastmööbeldamine sõidutee arvelt , loob veelgi pretsedente ja vanalinn koos ääristuva kesklinnaga sureb välja. Keegi ei soovi taluda ainukest mugavust vanalinnas - kuulata öösel joodikute möla ja sülgamist ning suitsetamist , miljonilise ukse all - kus elamu omanikule on antud kohustus Roheliste poolt - käi jala või jalgrattaga koju aga mugavus on joodikud ja kaubandus on kadunud. Tuletagem meelde , kuipalju oli teenindusettevõtteid varem ja piima - lihapoed, leivapood ... Kõik on tehtud mingiteks korsettide kauplusteks või joomakohtadeks. Enam pole ka jooksva seansiga kino - kus said aega parajaks teha , kellegagi ajaliselt kohtumiseks. Planeeringud on valed!