"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
21. detsembril Talvisel pööripäeval saab Lasnamäel minna tasuta Ökosauna (1)
19. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Kolmapäeval, 21. detsembril saabub talvine pööripäev ehk astronoomilise talve algus. Selle sündmuse puhul korraldab Lasnamäe Linnaosa Valitsus koostöös Lasnamäe Ökosaunaga tasuta saunapäeva.

„Alates avamisest on Lasnamäe Saun olnud väga populaarne. Sellel aastal on ta läbinud põhjaliku uuenduskuuri ning on jätkuvalt valmis pakkuma oma klientidele kvaliteetset teenust mõistliku hinna eest. Selleks, et tutvustada meie sauna elanikele, ning rõhutada veelkord selle kasulikust, kutsusime esmakordselt ellu tulevast tasuta üritust,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Kolmapäeval, 21. detsembril kell 11.00 – 20.30 toimub Lasnamäe Ökosaunas (Pae 19-2) talve alguse tähistamine. Üritus on kõikidele osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Saunapäevale on võimalik registreerida nii elektrooniliselt (lingid registreerimiseks on allpool) kui ka telefoni teel numbril 6457750. Ürituse toimumise päeval on külastusaeg piiratud, üks külastus kestab kaks tundi ja kokku on neli erinevat vahetust (11:00 – 13:00, 13:30 – 15:30, 16:00 – 18:00 ,18:30 – 20:30), mille hulgast saab eelregistreerimisel valida endale sobiva aja. 

Ürituse peamiseks eesmärgiks on saunas käimise traditsioonide ja erinevate saunade ning kümblustünnide tutvustamine elanikele. Ürituse päeval on võimalik tasuta külastada nii Lasnamäe Ökosauna kui ka maja ees olevas parklas planeeritud erinevate kümblustünnide valikut. Kümblustünnide valikus on: kuuse, männi, soola ja mullidega tünnid. Lisaks sellele on parklas üks Soome kerisega saun. Saunade ja tünnisaunade kasutamiseks peavad olema kaasas ujumisriided ning vahetusjalanõud, millega saab liikuda sauna ja õues olevate kümblustünnide vahelt.

NB! Kuna käes on krõbedad külmakraadid, siis kümblustünnide kasutamisel soovitame kanda mütsi. Samuti paneme osalejatele südamele haigussümptomite korral püsida kodus, et tagada kõigile osalejatele turvalisus.

Lasnamäe Ökosaun on Lasnamäe Linnaosa Valitsuse halduses olev linnasaun. Lasnamäe Sauna katuse all on eraldi meeste- ja naistesaun, tunnidušš ja kvalifitseeritud spetsialistidega ilusalong. Nii meeste-, kui naistesauna ruumides on kaks sauna: suur ja mõnus vihusaun ning hingamisteid tervendav aurusaun. Pärast korraliku leili on võimalus minna mugavate istepinkidega varustatud suletud väliterrassile, kuhu pääseb otse pesemisruumist – tõeliselt õige koht, kus lasta kehal lõõgastuda ja hingata värsket õhku. Pesemisruum on varustatud duššide, istepinkide ja veekraanidega. Karastatud inimestele on aga pakkuda ekstreemdušši. Riideid saab iga saunaline hoida oma riietuskapis.

Registreerida elektrooniliselt saab järgmistel linkidel:

11:00 – 13:00

Mehed https://forms.gle/rbhU8zxhuSWfsahu6

Naised https://forms.gle/JDoRUCqmVG6LZ5T1A

13:30 – 15:30

Mehed https://forms.gle/sAGCXfqsKQYd3Jf9A

Naised https://forms.gle/a421CYD2GznvaPer9

16:00 – 18:00

Mehed https://forms.gle/rKTg1sjSvNhiA8Kv5

Naised https://forms.gle/y9U6o3mSE4q1rod36

18:30 – 20:30

Mehed https://forms.gle/HiGH6SWQrnkuYisy7

Naised https://forms.gle/cZGodGBUVRyBKbof6

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
10. dets. 2022 11:53
Neli päeva püsib päike paigal, siis hakkab päev jälle pikemaks muutuma. 25. detsembril algab maausulistel aasta 10236. See lähtub Billingeni katastroofist, mil Balti paisjärv murdis läbi Skandinaavia mägedest ja maapind vabanes vee alt.