"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valitsus haiglate pisaraid ei usu (0)
19. detsember 2022
Pilt on illustratiivne. FOTO: Scanpix

Tervise- ja tööminister Peep Peterson on ERR-i teatel avastanud, et osa Eesti haiglatest ei saaks hakkama 72 tundi generaatoritoitel olemisega, nagu seadus elektrikatkestuse puhuks nõuab. Väiksemad haiglad peaksid hakkama saama 16 tundi.

Juba sügisel oli löödud kokku, et täielik kriisikindlus tuleks 21 miljoni euroga. Pelgalt elektrikatkestuse eest kaitseks 13 miljoni euro jagu investeeringuid. Näiteks Tallinna lastehaigla generaator on vana ja vilets. Peterson oli pahaaimamatult küsinud riigieelarvest kriisikindluse tõstmiseks haiglatele 1,1 mln eurot, kuid sellestki ilma jäänud.

Tegelikust vajadusest, vähemalt 13 miljonist, sai ta teada tagantjärele. Põhjust, miks see 13 miljonit kuhugi salapäraselt kadus ja eelarveettepanekutesse ei jõudnud, võib ERR-i loo taustal muidugi aimata. Valitsuse prioriteet on Ukraina ja nii praagiti seegi väike summake ehk 1,1 mln, mis haiglatele generaatorite soetamiseks oleks läinud, eelarvest välja.

Ometi räägitakse valitsuses kogu aeg, et elekter võib ajutiselt ära minna. Nii jääb eriti just väljaspool Tallinna elavatele inimestele vaid soovitada: püsige iga hinna eest terved! Tallinnas on generaatoritega olukord parem, aga muresid on just väiksemates omavalitsustes paiknevate raviasutustega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.