"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Hinnatõusud on põhjustanud linna sotsiaalmajutusüksustes järjekorra (0)
20. detsember 2022

„Mõni aasta tagasi oli meil olukord nii hea, et inimene, kes vajas teenust sai selle praktiliselt samal päeval. Praegu on aga tekkinud juba järjekord 70 inimesest,“ ütles Tallinna sotsiaaltöökeskuse direktor Kersti Põldema.

Nendel inimestel, kes Tallinnas Varre tänava sotsiaalmajutusüksuse väikesest jõulupeost osa võtsid ning oma jõulukingigi kätte said, oma päriskodu ei ole. Elanike endi jõulusoovid puudutasid ikka elu põhialuseid.

„Mina soovin, et saaks hambad suhu, siis saaks ka paremini tööle. Tervis on esikohal. Praegu ootan jalaoperatsiooni.“ ütles Arno.

Hando rääkis, et võtab hetkel üks samm korraga ja vaatab, et olla endas kindel. „Loodan, et elu läheb paremaks ning saan tööle ja asjad jooksma,“ lausus ta.

Nii Hando kui Arno ja mitmed teised elavad sotsiaalmajutusüksuses seni, kuni on ühel päeval valmis naasma iseseisvalt igapäevaellu.

„Meil on resotsialiseerumisteenus, mille abil nad peaksid edasi liikuma sotsiaal- või munitsipaalkorteri järjekorras. Osad käivad ka tööl ning kui on jõudnud end ilusti üles töötada, siis võivad saada ka korteri,“ rääkis Varre sotsiaalmajutusüksuse juht Diana Mölder.

Keerulise olukorra taga on osalt ka hindade kasv ning eriti üürihindade kallinemine, mis takistab klientide vahetumist sotsiaalmajutusüksustes. Samas on juurde tulnud ka tänavakodutuid, kelle isiksus on üldjuhul nii degradeerunud, et ei soovigi tugiteenuseid.

Tallinnas on kokku seitse sotsiaalmajutusüksust, kus elavad need, kes vajavad iseseisvaks toimetulekuvõime säilitamiseks ning parandamiseks tuge ja nõu.

„Tänavakodutuid oli meil eelmise aasta loenduse järgi 30-40 inimest. Praeguseks on see arv suurenenud ja tõusnud 60,“ tõdes Põldema.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.