"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus kokku erakorralise istungjärgu 28. detsembril (0)
20. detsember 2022
Foto Mats Õun

Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus 22 Riigikogu liikme ettepanekul kokku Riigikogu erakorralise istungjärgu 28. detsembril.

Esimene istung on algusega kell 11 järgmise päevakorraga: Keskerakonna fraktsiooni algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (725 SE) teine lugemine.

Juhul kui eelnõu (725 SE) teine lugemine sellel istungil lõpetatakse, siis teine istung on üks tund pärast esimese istungi lõppu eelnõu (725 SE) kolmas lugemine.

“Vastavasisuline eelnõu on läbinud esimese lugemise ning kuna valitsusest on kostunud signaale, et antud küsimus vajab positiivset lahendust, siis Keskerakond tuleb koalitsioonile appi ja üheskoos saame anda inimestele juba selle aasta sees kindlustunde haiguspäevade hüvitamise osas,” lausus Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Eelnõu vastuvõtmise korral säilib haigushüvitiste maksmise kord, mille kohaselt on töötaja omavastutus esimene haiguspäev ning tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Esimene lugemine on läbitud ja muudatusettepanekute tähtaeg on kolmapäeval kell 17.15.

“Kui tänasele valitsusele läheb antud tema päriselt korda, saab 28. detsembril koheselt pärast teise lugemise lõpetamist koguneda sotsiaalkomisjon ja tunni aja möödudes saame läbi viia eelnõu kolmanda lugemise,” täpsustab Jaanus Karilaid. “Erinevad kriisid on kahandanud inimeste kui ka ettevõtete toimetulekut ja riigi kohuseks on pakkuda praegustes oludes turvatunnet. Paljud inimesed muretsevad haigestudes sissetuleku vähenemise ja toimetuleku pärast ega ole valmis koju jääma. Selle asemel, et haigushüvitiste maksmise korrale uusi ajutisi, lühi- ja tähtajalisi meetmeid rakendada, on mõistlik muuta praegune tähtajaline kord tähtajatuks. Ärme lükka probleemide lahendamist uude aastasse.”

Muudatused tooksid endaga kaasa täiendava kulu 22,4 miljonit eeldusel, et haiguslehtede kasutus ei lange ega tõuse märkimisväärselt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.