"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinn kutsub ilutulestikust loobuma ja loomade heaks annetama (0)
21. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna loomaaed koos Eesti Loomakaitse Seltsi, Varjupaikade MTÜ ja ühendusega Loomus kutsuvad üles loobuma pühadeaegsest ilutulestikust, kuna see põhjustab loomadele iga-aastaselt suurt stressi. 

„Tallinn on tänavu loobunud aastavahetuse ilutulestikust ning selle asemel pakume inimestele uhke valgusetenduse. Lisaks kokkuhoiule on see õige otsus veel seepärast, et igal aastal valmistab ilutulestik stressi nii koduloomadele, loomaaia asukatele kui ka linnalooduses elavatele liikidele. Kutsun kõiki üles loobuma ka eraviisilisest ilutulestikust ning soovitan selle asemel teha annetus mõnele loomadega tegelevale organisatsioonile,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet

Pühadeperioodil põgenevad ilutulestiku tõttu igal aastal kümned lemmikud oma kodudest ning segaduses loomad võivad põhjustada õnnetuse ja saada viga. Kahjuks mõned üksikud ilutulestikud ei kao kusagile ja nii jääb ka probleemi allikas. Hetkelist silmailu pakkuva meelelahutusega käib kaasas lärm ja valgussähvatused, mis hirmutavad loomi ja seepärast tuleks oma õues elavad lemmikud aastavahetuseks tuppa tuua, lemmiku kaitseks kardinad ette tõmmata või olla nendega koos akendeta ruumis ja vajadusel looma rahustada. Aidata võib ka muusika mängima panemine.

Siiski ei saa taolisi kaitsemeetmeid rakendada looduses või ka Tallinna loomaaias elavate loomade puhul. Selleks, et loomi kaitsta, võiksid inimesed ilutulestikust loobuda. 

Ilutulestikule kulutamata jäetud raha saab annetada Tallinna loomaaialeEesti Loomakaitse Seltsileühendusele Loomus ja Varjupaikade MTÜ-le.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.