"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nõmmel on suurepärased võimalused talispordiga tegelemiseks (0)
22. detsember 2022
Foto: Scanpix

Alanud koolivaheaeg pakub rohkelt võimalusi talverõõmude nautimiseks. Nõmme linnaosa valitsus on kaardistanud linnaosas olevad talispordi- ja välise meelelahutuse kohad, kus on võimalik suusatada, uisutada, kelgutada ning veeta muul viisil värskes õhus aktiivselt vaba aega.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul võimaldab talvine koolivaheaeg kooliõpilastel valgel ajal värskes õhus viibida. „Nõmme koolilapsed liiguvad kindlasti keskmisest rohkem, sest juba tavapärane kodu ja kooli vahet liikumine on võimalik teha jalgsi või rattaga. Sellele vaatamata kutsume üles veetma veel rohkem oma vaba aega välistes tingimustes ning võimalusel kutsuge kaasa ka pere ja sõbrad. Igapäevane värskes õhus viibimine ja regulaarne liigutamine loob parema enesetunde igas vanuses inimestele,“ rääkis Kuri. „Linnaosavalitsus kontrollis novembri alguses turvalisuse huvides üle 16 kelgumäge, mida aktiivselt kasutatakse. Lisaks kelgutamisele võib alati minna lihtsalt rabasse jalutama või leida meelepärane sportimisvõimalus Nõmme spordikeskust, lume- või uisuparki külastades,“ lisas ta.

Nõmme linnaosas on talispordi harrastamiseks võimalik külastada Nõmme spordikeskust, Nõmme lumeparki ja Nõmme uisuparki. Kelgutamiseks on populaarseimad Valdeku park, Vabaduse park, Oravamäe park, Ilmarise terviserada Sõbra tänava poolne ots, Jannseni parkmets, Rännaku puiestee garaažide esine, Kalda Rõngasjärv, Kanarbiku tänava ots, Hiiu Staadion, Kauss, Lamekas, Näituse mänguväljak, Lauliku küngas, Hüppetorni tagune. Kelgutamas käiakse ka Vanakal, kuid seal on väga järsk nõlv ning seetõttu pole kelgutamine seal ohutu. Turvalisuse kaalutlusel soovitame kelgutamisel ja mäespordialadel kanda alati võimalusel kiivrit.

Nõmme linnaosa valitsuse kodulehel on välja toodud kõik Nõmme talispordi võimalused koos kaardiviidete ja suusaraja infoga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.