"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod ja video Tallinn ja Eesti Punase Rist sõlmisid leppe 20 bussi annetamiseks Ukrainale (1)
22. detsember 2022

Tallinna linn, AS Tallinna Linnatransport (TLT) ja Eesti Punane Rist sõlmisid koostöökokkuleppe, et annetada Ukraina Žõtomõri linnale 20 diiselbussi. Koos bussidega saadetakse humanitaarabina Ukrainasse ka sõjaolukorras vajalikke esmatarbekaupu.

Vaata galeriid (27)

Kokkuleppe allkirjastasid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Eesti Punase Risti president Harri Viik ja ASi Tallinna Linnatransport juhatuse liige Andrei Novikov.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn sõja tõttu kannatavaid Ukraina omavalitsusi aidanud sõja algusest saadik. “Nüüd saadame jõuluks Ukrainasse Žõtomõri linna 20 heas korras liinibussi ja täiendavalt veel humanitaarabina vajalikke esemeid. Ühistransporditeenuse korraldamine ja selle töös hoidmine on praegu Ukraina linnades väga keeruline, sest elektrikatkestuste tõttu on selle töö tugevalt häiritud või katkenud,” ütles Kõlvart. „Ühtlasi eraldasime täna linnavalitsuse reservfondist 50 000 eurot Ẑõtomõri oblastisse humanitaarabina saadetavate kaupade soetamiseks. Nii toimetatakse koos bussidega Ukrainasse ka generaatoreid ja teisi sõjaolukorras vajalikke esmatarbekaupu.“

“Lisaks esmavajalikule ja elupäästvale abile relvakonflikti keskel, on Punane Rist alustanud ülesehitustöid piirkondades, kus see on täna võimalik,” ütles Eesti Punase Risti president Harri Viik. “Ka need bussid on selle tarbeks, et igapäevane elu Ukrainas saaks taastuda ja jätkuda.”

Annetatavad diiselbussid hakkavad sõitma Ukraina lääneosas Žõtomõri linnaliinidel, kokku 20 bussist kaheksa on liigendiga. Ukrainasse suunduvad Scania OmniLink CL94UA, CL94UB ja CK270UB bussid on toodetud aastatel 2005–2009. 

Kava kohaselt antakse bussid üle Žõtomõri linna trammi- ja trollibussivalitsusele (Житомирське трамвайно-тролейбусне управління) Ukraina ja Poola piiril Lvivi oblastis. Bussid asuvad TLT bussijuhtide käe all teele kolmes jaos 23. detsembril, 28. detsembril ja 2. jaanuaril. Busside kohaletoimetamise kulu kannab TLT.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jaanus
24. dets. 2022 13:47
Mina ja ülejäänud eesti annetaksime kõik ministrid ja omavalitsuste "spetsialistid" ukrainale. Kuskile sõja eesliinile näiteks.