"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valitsus eraldas ligi miljon eurot punamonumentide eemaldamiseks (3)
22. detsember 2022
Foto: Scanpix

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil eraldada valitsuse reservist kaitseministeeriumile 916 000 eurot punamonumentide avalikust ruumist eemaldamisega seotud tegevusteks ning 60 000 eurot riigikantseleile avalikus ruumis asuvate okupatsioonivõimu sümbolitega hauatähiste ja mälestusmärkide teisaldamisega seotud tegevuste kulude katteks, vahendab BNS.

Reservieraldusest kaitseministeeriumile on plaanis katta kulud, mis on seotud ebasobivas kohas asuvate sõjahaudade ümbermatmist, neutraalsete hauatähiste valmistamist ning sobimatute monumentide teisaldamist ja vahetamist, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Riigikantseleile eraldatakse raha monumentide töörühmaga seotud kulude katteks, mis sisaldavad neutraalse hauatähise loomist, alamtöörühma liikmete tasustamist, töörühma ja alamtöörühmade töö tehnilist teenindamist ning Narvas toimunud teisaldamistega seotud hilisemaid renoveerimistöid.

Töörühm alustas hauatähiste ja mälestusmärkide kaardistamisega 2022. aasta juulis. Esmalt kaardistati Eesti avalikus ruumis asuvad okupatsioonivõimu sümbolitega hauatähised ja mälestusmärgid. Kogutud materjalide põhjal täpsustati katastrikoodide täpsusega asukohad ning monumentide omandisuhted. Töörühmas osalenud eksperdid andsid iga monumendi kohta hinnangu, mis võttis arvesse monumendi ajaloolise, kultuurilise ja kunstilise väärtuse.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

see peaks olema auasi , eemaldamine
8. jaan. 2023 22:34
mitte riigipoolne rahapesu. las kaitsevägi ja kaitseliit koos skautide, noorkotkaste , kodutütardega ja nende vanematega teevad . Raha saab jälle riik leierdada , tahaks teada - kuidas need vedukite hanked tehti? Kui Parts plirtsplärts Lihula monumenti teisaldas, leiti tehnika ja mehed enne ja hiljem maksti sisemin. kuludest , kus on ka praegu olemas Vabakonnade ja Kodanikeühingu kulutuste rida olemas !
Aleks
27. dets. 2022 02:45
Täht on paha-paha! Rist on hea musirull! Rahvusvaheline sõprus jõle-jõle! Natsionaal idee on kaunis roos! Kogu see jama haiseb kuidagi...
kulissidetagune
22. dets. 2022 18:04
https://dzen.ru/media/id/5caf61576257ee00b3c6a71c/lenin-i-gomoseksualizm-5d0aa85b211ecb00ae67f558