"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn kavatseb pikalt plaanis olnud tunnelid valmis ehitada (0)
25. detsember 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Kuigi Tallinna järgmise aasta eelarve sisaldab raha mitme tunneli ehitamiseks, annab linn endale aru, et kõiki neid korraga valmis ehitada ei saa, pigem soovitakse hangetega teada saada, millised neist on võimalik lähiajal valmis ehitada, ütles ERR-ile Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Tallinna järgmise aasta eelarves on kirjas rahaeraldis mitu aastat plaanis olnud Tondi eritasandilise ristmiku väljaehitamiseks, kus sõidutee viiakse raudtee alt läbi. Samuti on eelarves järgi plaanis välja ehitada samuti pikalt kavandatud raudteealused kergliiklejate tunnelid Endla tänaval Kristiine keskuse juures, Paldiski maanteel, Kotka ja Tehnika tänava vahel ning Pääskülas. Lisaks on koos riigiga plaanis rajada erinevad Rail Balticu trassile jäävad tunnelid Ülemiste piirkonnas.

Ühtegi ehitushanget ei ole veel välja kuulutatud, kõige lähemal ollakse sellega Tondi projektiga, kuid kas, mida ja millal tehakse, pole veel selge, ütles Svet ERR-ile. Abilinnapea sõnul soovitakse hanked siiski välja kuulutada, et teada saada, kellelt ja millised tulevad hinnapakkumised. Mitme hanke korraga väljakuulutamine võib linna hinnangul ka hinda alla viia. Samas aga pole plaanis hakata mitut tunnelit korraga rajama. 

Tondi raudteeülesõidu kahetasandiliseks ehitamine on aastaid plaanis olnud ning tegelikult soovis Tallinn sellega alustada juba tänavu. Sveti sõnul on ehitushange kavas järgmisel nädalal välja kuulutada. Järgmise aasta eelarves on sellele projektile ette nähtud 3,5 miljonit eurot, kokku võtab ehitus eeldatavalt poolteist aastat ja kaheksa miljonit eurot. Kui palju eritasandilise ristmiku ehitus tegelikult aega võtab, saab selgeks ehituse käigus, lisas ta. Tööd ei alga enne suve lõppu.

Plaanis on lõpuks välja ehitada ka jalakäijate tunnelid mõlemale poole Endla tänavat Kristiine keskuse juures. Ehitusluba on linnal olemas, kuid edasiminekut takistab vaidlus maakasutuse pärast. Nimelt oleks vaja ehituse ajal kasutada mõnda ruutmeetrit Circle K krundist.

Lisaks on plaanis mitme tunneli ehitus Ülemiste piirkonnas, kuid neid rajatakse koos riigiga ning tõenäoliselt erineval ajal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.