"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lääne-Virumaal juhtunud avariis hukkus autojuht (1)
27. detsember 2022
Foto Pixabay

Täna kella 11.15 paiku sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Lääne-Virumaal Varudi külas. Esialgsetel andmetel põrkasid seal kokku üksteisele vastu liikunud raskeveok ja kaubik.

Praeguseks on teada, et kaubikujuhi vigastused olid paraku sedavõrd rasked, et ta suri sündmuskohal. Teiste liiklusõnnetuses osalenud inimeste seisund on selgitamisel. 

Ida prefektuuri operatiivjuhi Dmitri Gorelovi sõnul liikus kaubik Renault Master Tallinna suunas, kui esialgsetel andmetel kaldus libeduse tõttu lauges vasakkurvis vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Narva suunas liikunud veoauto Mercedes-Benziga. Õnnetuse tagajärjel suri kaubikut juhtinud 28-aastane mees, kaubikus viibinud kaasreisija, 21-aastane naine toimetati raskes seisus Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, veoautojuht sai kergemaid vigastusi ning kiirabi abi ei vajanud.

Lubatud maksimaalne sõidukiirus sellel lõigul oli 90 km/h ning mõlemal autol olid all nõuetekohased talverehvid. Menetluse käigus selgitatakse välja, mis kiirusel autod õnnetuse hetkel liikusid. Mõlemad sõidukid kasutasid turvavarustust.

Operatiivjuht toonitas, et talvistes oludes liikudes tuleb olla äärmiselt tähelepanelik. „Libedal ja lumisel teel pigem liikuda aeglasemalt ning teeoludele ja oma sõiduvõimetele vastavalt,“ märkis Gorelov.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jälle selles loos tuleb välja, et Maanteeamet jääb karistuseta - politsei ei vormista .....! Lugege, mida täna Vane ütles:
27. dets. 2022 20:01
https://www.err.ee/1608832126/sel-aastal-oli-liikluses-mullusest-enam-vigasaanuid Vikerraadios esinedes leidis õnnetuste põhjuseks lõppeval aastal - alko(mitte narko!?), vale kiirus ja valed kinnitused. Libe tee pole põhjuseks kordagi olnud ?! (teed on ka suvel libedad, sest ei ole pindamise kihti ja õline veekirme ning kausjas roobastega- pole ainult talvine häda neil Eurostandardil liiklusohutusele vastavalt rajatud teedel? ja ohutust on kaetud pidevalt metsikute rahadega). Vaadake kui peenelt on see lugu kirjutatud ja tavakodanik arvab - mingil külateel oli juhtum ja tegelikult on Peterburi maantee(Narva mnt.) toimunu. Ilmastiku halvenemine oli teada prognoosiga 24 tundi varem , seega oli võimalus tõrjuda libedust sõna otseses mõttes. Meedias ei leia tavaliselt üldist pilti ja pildid tehakse politsei poolt tihti siis , kui juba kloriidi puistaja ja sahk on möödunud - jäetakse mulje : kõik on korras. Politsei kohalejõudmisel , teavitavad nad Juhtimiskeskust ja kohustus peaks olema pildistada teed alati selle kellaaja viitega vähemasti 100 m kahel suunal!