"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Loomasõbrad aitasid jõuluoksjoniga koguda loomadele 1252 eurot (0)
27. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsus juba kuuendat aastat järjest detsembris inimesi tegema jõulukingi ostuga heateo abivajavatele loomadele. Igal aastal on oksjon väga populaarne ja aitab loomade aitamiseks koguda korraliku summa.  

Jõuluoksjoni tarbeks annetasid erinevad ettevõtted ja disainerid oma tooted. Käesoleval aastal oli jõuluoksjonil kokku 29 eset, mille annetasid nii juba varasematest aastatest tuttavad heategijad ning ka mitmed esmakordsed osalejad. Enim pakkumisi tehti KUMA Design, Platinumi ning Alternadiiva annetatud esemetele ning kõrgeimad pakkumised jäid napilt alla saja euro. Kokku tehti üle 150 pakkumise. 

“Oleme heategevuslikku oksjonit korraldanud juba mitu aastat ja rõõm on tõdeda, et meie hulgas leidub nii palju heategijaid, kes on valmis oma tooteid ja loomingut annetama ning neid, kes jõulukingi ostuga soovivad loomi toetada. Hea meel on selle üle, et vanad tegijad on jäänud meile truuks ja ka selle, et igal aastal liitub meiega mõni uus heategija. Aitäh teile!” lisas ELSi juhatuse liige ja oksjoni algataja Kaisa Kaljurand.

Jõuluoksjonilt kogutud raha kasutatakse kodutute, hüljatud ja väärkoheldud loomade veterinaarsete protseduuride tasumiseks; loomade elutingimuste kontrollimiseks; hättasattunud loomade toiduabi ja muude loomadele eluks vajalike vahendite tagamiseks; loomade õiguste eest seismiseks ja hea loomapidamise tava tutvustamiseks. 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.