"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Filmilinnak ja konverentsiturismi toetusmeede elavdavad Tallinna ettevõtluskeskkonda (0)
28. detsember 2022
Joosep Vimm Foto Mats Õun

2022. aasta sügisel loodi konverentsiturismi toetusmeede, mille eesmärk on meelitada Tallinnasse rohkem konverentsituriste. Toetuse ülemmäär on plaanitud ühe konverentsi kohta kuni 30 000 eurot. Tallinn hakkab linnas toimuvaid rahvusvahelisi konverentse toetama tuleval aastal. Esimene taotlusvoor on juba välja kuulutatud ning taotlusi saab esitada kuni 25. jaanuarini.

Linnavolikogus vastu võetud Tallinna 2023. aasta eelarves on kavandatud finantsvahendid Tallinna Tööstusparkidele filmilinnaku ehitamise alustamiseks. 2023. aastal plaanib linn laenuga rahastada Tallinna filmilinnaku rajamist. Filmilinnak peaks valmima 2024. aastaks.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on Tallinna filmilinnak oluline nii filmivaldkonnale kui ka kogu ettevõtluskeskkonnale laiemalt. “Filmilinnak annab järgmise käigu filmitööstusele, aga on ka stardipauguks Paljassaare tulevikuilmele. Edukas filmitootmine Tallinnas loob ka töökohti teistesse sektoritesse, näiteks on suur potentsiaal toetada kvaliteetsete filmidega meie turismisektorit,” ütles Vimm.

2022. aasta alguses osales Tallinn Dubai EXPO äriseminaril, kus tutvustati digilahenduste rakendusvõimalusi linnakeskkonnas ja -valitsemises. Tallinna ja Tartu näidetel anti häid praktikaid linnade ja ettevõtete omavahelisest koostööst, mis on aidanud turule tuua uusi nutikaid tooteid ja teenuseid linnade jätkusuutlikuks arenguks ning pakkunud tehnoloogia abil lahendusi aktuaalsetele linnalistele probleemidele.

Tallinna linnavolikogu võttis lõppeval aastal vastu Tallinna jäätmekava perioodiks 2022–2026, mille peamisteks eesmärkideks on laiendada biojäätmete liigiti kogumist, edendada tekstiilijäätmete kogumist ja käitlemist, kujundada jäätmejaamadest ringmajanduskeskused ning edendada korduskasutust. Jäätmekavaga plaanitud peamise muudatusena saab algava aasta kevadel kõigile kinnistutele kohustuslikuks biojäätmete liigiti kogumine.

2022. õppeaasta algusest kuni 2024. aasta 14. juunini viiakse Tallinna linna eesti- ja venekeelsetes lasteaedades ja koolides läbi keskkonnahariduslikku õppeprogrammi „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“ laste teadlikkuse suurendamiseks prügi sorteerimisel. Õppeprogrammist võtab osa 125 Tallinna lasteaeda ja 55 kooli, kokku toimub haridusasutustes 1290 Prügihundi juhendatud õppetundi.

Esmakordselt toimus sel aastal suurjäätmete kogumiskampaania kord kvartalis, kus iga tallinlane sai kampaanianädalal tasuta Tallinna jäätmejaamadesse ära viia kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid. Kokku toodi 5 239,67 m3 suurjäätmeid. Linn plaanib suurjäätmete tasuta ära andmise kampaanianädalaid ka järgmisel aastal korraldada.

Aasta lõpul tõusis Tallinna linn maailma juhtivas turismikohtade jätkusuutlikkust hindavas programmis Global Destination Sustainability Index (GDSI) edetabelis 11 koha võrra, saavutades 52. koha. GDSI kui jätkusuutliku turismimajandamise mõõdik aitab tõsta Tallinna rahvusvahelist tuntust kestliku turismisihtkohana.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.