"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Räägu pargi rekonstrueerimiseks kuulutati välja ehituse hange (0)
28. detsember 2022
Foto Ilja Matusihis

Möödunud nädalal kuulutati välja Räägu pargi ehituse hange. Räägu park rekonstrueeritakse terviklikult juba järgmisel 2023. aastal. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 16.01.2023.

Pargi rekonstrueerimise projekt valmis elanikelt kogutud ettepanekute ja ideede põhjal käesoleval aastal ning septembris tutvustati projekti ka avalikul koosolekul kohalikele elanikele. 

Räägu park pakub rohelise ja uudse puhkealana puhkamise ja vaba aja veetmise võimalusi nii eakatele, noortele kui ka väikelastele. Selleks, et Räägu parki muuta veelgi atraktiivsemaks ning pargimiljööd hubasemaks, on plaanis kaasajastada pargi atraktsioone ja kasutusvõimalusi.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul on populaarne Räägu park Kristiine linnaosa südameks, kuid tänaseks vajab park värskendust. „Järgmisel aastal on Räägu park Kristiine üks olulisemaid investeeringuid,“ kinnitas Riibe ning lisas, et prioriteet on uuendada teisigi Kristiine parke ja rohealasid.

“Pargi ala on projekteeritud viieks: 1-3-aastased ja koolieelikud, noored ja jõulinnak, eakate ala, mediteerimisaas ja pargi keskpunkt,” lisas Riibe.

Mediteerimisaas ja eakate ala on projekteeritud kõige rahulikumaks pargi osaks, mida plaanitakse eraldada teistest aladest madal- ja kõrghaljastusega või linnamööbliga. Mediteerimisaasale on projekteeritud ellipsikujulisi niitmata alasid kevadiste sibullilledega, mis loovad aasale liigendatust ja hubasust.

Pargi põhjaosa on projekteeritud harva niidetavaks alaks, millega tugevdatakse ökosüsteemi ja summutatakse müra Räägu tänavalt, misläbi tagatakse ka lastele ohutus. Pargi funktsionaalne toimivus on säilitatud: säilivad olemasolevad teekoridorid, erinevas vanuseeas laste mängualad ja suuremad muruplatsid. Üldmulje loomisel on lähtutud looduspõhistest materjalidest ja värvitoonidest.

Tutvu hankega siin: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/5342060/general-info

• Hanke viitnumber 258627

• Pakkumuste esitamine: 16.01.2023 12:00

Räägu park on park Tallinnas Kristiine linnaosas Lilleküla asumis Nõmme tee, Räägu tänava ja Tüve tänava ääres. Park on saanud nime Räägu tänava järgi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.