"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Abilinnapea Betina Beškina: sotsiaalvaldkonnas andsid tooni kriis ja sõda (0)
29. detsember 2022
Betina Beškina Foto Albert Truuväärt

Lõppeval aastal andsid Tallinnas sotsiaalvaldkonnas tooni suurenenud kütte- ja elektrienergia kulude hüvitamine ning elu kallinemine, samuti Ukraina sõjapõgenike abistamine, aga ka mitmed uued toetused ning teenuste kättesaadavuse laiendamine.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on Tallinn praegu Ukrainas käiva sõja tõttu toetanud nii Ukraina linnu kui ka siia saabunud põgenikke. „Oleme eraldanud vahendeid humanitaarabiks ning aidanud meie partnerlinnu Odessat ja Kiievit ning toetanud Lvivi. Loomulikult oleme igakülgset abi ja tuge pakkunud siia saabunud sõjapõgenikele. Avasime Niine tänaval Eesti esimese põgenike vastuvõtukeskuse, mis töötab siiani. Samuti oleme korraldanud põgenikele täiendavat riide-, toidu- ja muud abi,“ lausus abilinnapea.

Beškina rõhutas, et ukrainlaste abistamine pole tulnud tallinlastest abivajajate arvelt. „Tänavu oleme kahel korral tõstnud toimetulekutoetustel arvestatavaid eluasemekulu piirmäärasid, et toetada suuremal määral abivajajaid eluasemekulude katmisel. Kallinenud kütte ja elektrienergia kulude osaliseks katteks oleme maksnud hüvitist 4,6 miljonit eurot, mis on olnud märkimisväärne lisaülesanne linna sotsiaalsüsteemile. Eakate toimetuleku toetamiseks tõstsime pensionilisa 150 euroni ja järgmisel aastal kerkib see 175 euroni. Sellest sügisest hakkasime maksma õppeaasta alguse toetust 50 eurot, et pakkuda tuge kõigile õpilastele ja nende peredele. Tuleval aastal on selle suuruseks juba 75 eurot,“ selgitas Beškina.

Sel aastal alustati Tallinnas mitme uue sotsiaalteenuse osutamisega (sh tõhustatud asendushooldus käitumisraskustes noortele, vanema nõusolekul asendushooldus-teenus jne) ning laiendati mitmete seni pakutavate teenuste kättesaadavust (nt mäluhäiretega inimeste päevahoiuteenus, sotsiaaltransporditeenus, isikliku abistaja ja laste tugiisikuteenus jne).

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks maksis Tallinna linn kuni 2022. aasta mai lõpuni haiguslehe korral esimese haiguspäeva toetust summas 30 eurot, et haigestunud inimene saaks juba esmaste haigustunnustega koju jääda.

Sotsiaalvaldkonna investeeringutest on 2022. aastal kindlasti olulised Iru hooldekodu uue korpuse valmimine ning raske ja sügava puudega lastele koduks oleva Tallinna lastekodu Mustamäe maja renoveerimine.

Iru hooldekodu uus korpus võimaldas avada kuus osakonda 95 voodikohaga, kus pakutakse kaasaegset ja kõrgel tasemel integreeritud sotsiaal- ja tervishoiuteenust suure hooldusvajadusega inimestele. Projekti kogumaksumus oli 7,7 miljonit eurot.

Renoveeritud Tallinna lastekodu Mustamäe hoones paranesid oluliselt laste elu- ja arengutingimused. Samuti avati seal teraapiakeskus, kus pakutakse sotsiaalset rehabilitatsiooniteenust ja individuaal- ja grupiteraapiaid nii Tallinna lastekodu kui ka teistele teenust vajavatele lastele väljaspool lastekodu. Lisaks loodi sinna ainulaadne teraapiaaed, mis pakub erivajadustega lastele võimalusi tegutseda neile sobivates tingimustes ja tunnetada ümbritsevat keskkonda kõigi meeltega. Kogu projekti maksumus oli 2,92 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.