"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nüüdsest saab dokumentide väljastuskohana valida Selveri kaupluse (2)
29. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Alates 27. detsembrist on võimalik isikut tõendavat dokumenti taotledes selle väljastuskohaks valida endale sobiv Selveri kauplus.

Augustis 2022 sõlmis politsei- ja piirivalveamet (PPA) ettevõttega Hansab viieks aastaks lepingu isikut tõendavate dokumentide vahendatud väljastuse teenuse pakkumiseks. Hansab on omakorda sõlminud alltöövõtulepingu Selveri ketiga, mille kauplustes hakkab esmajärjekorras teenuse pakkumine toimuma. 

„Meie eesmärk on pakkuda kliendile mugavat ja paindlikku teenust. Kuna kaubanduskeskused on avatud pikalt ja seda ka nädalavahetusel, on dokument võimalik ebamugavusteta kätte saada ka kõige kiirema elutempoga inimesel just talle sobival ajal ning kodu või töökoha lähedal,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo teenuse omanik Marit Abram.

Ta lisas, et hanke käigus seadis PPA tulevasele partnerile kõrged nõuded nii füüsilise keskkonna kui andmeturbe osas, samuti on kõrged ootused kaupluste personali kompetentside ja taustakontrollide osas. „Vahendatud väljastuse teenus kaupluses peab olema võrdväärne või vähemalt ligilähedane PPA teenindustes pakutava teenusega.“ 

„Olla usaldusväärseks partneriks riigile ning politsei-ja piirivalveametile ja muuta dokumentide kättesaamine inimestele oluliselt mugavamaks, on suur vastutus. Loodetavasti avab teenuse aktiivne kasutamine ja edukas käivitamine teisigi uuenduslikke võimalusi, nii meile kui riigile, erinevate teenuste arendamiseks,“ sõnas AS-i Hansab kaardiüksuse juht Tex Vertmann. 

Jaanuari keskpaigast on dokumente pilootprojektina võimalik kätte saada viiest Selverist, need on Järve, Mustakivi, Tondi, Pirita ja Pärnu keskused. Aprilliks lisanduvad jooksvalt veel ligi 50 täiendavat väljastuskohta, neist kuus Soomes. Teenus on kliendile tasuline, makstes 7,2 eurot dokumendi kohta täiskasvanule ja 4,32 eurot alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isikule. Tasumine toimub teenusepakkuja juures kohapeal.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kuidas riik sai üldse sellist hanget korraldada ? Riigikontrolli arvamus on vajalik
30. dets. 2022 17:37
Õiguskantsler on meil tühi koht, seega Riigikontroll peab selle asja ettevõtma. Me peame üleval DOKUMENDI makse eest PPA kulusid - valmistamine ja kättesaamine , nüüd on aga tegemist nagu viilutatud juustu jagamisega.... Küsimus: KAS PPA KESKUSES LÄHEB NÜÜD DOKUMENDI SAAMINE SELLE 7.00 EUR VÕRRA ODAVAMAKS ? Seniks on õige väljend - inflatsiooni korras antakse pensioni juurde 5.00 , sest äravõetakse kõige muu osas 50.00 RIIK korraldab sigadusi, selle dokumendi väljastuse peab PPA maksma , st. riik oma kuludest , mis juba selleks on ettenähtud! EV on viimasel ajal oma riigikodanikule silmapaistev mölaklus. **lisaks on pensionäril vajalik ka dokumendi pidev uuendamine ja milleks, peale 65.a. ? Arusaadav oleks kui väliskodanikele antakse kätte nende peatuskohas , lähimas ja määratud kohas , mugavusest - tasu eest.
tähelepanek
29. dets. 2022 19:09
See on täielik sigadus, kuidas siiani on dokumentide taotlemine korraldatud.