"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Eesti Gaas langetab veel ligi 30 protsenti gaasihinda (1)
30. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Eesti Gaas langetab alates 1. veebruarist 2023 gaasihinda võrreldes tänasega ligi 30 protsenti, uus hind on 1,25 eurot/m³ koos käibemaksuga.

Eesti Gaasi kodukliendi paindliku paketi gaasihind hakkab veebruarist olema senise 1,75 eurot/m³ asemel 1,25 eurot/m³. Tegemist on teadaolevalt hetke madalaima hinnaga Eestis.

„Euroopa on gaasinappuse kartuses mahutid täis varunud ning tagavara on oluliselt suurem kui varasematel aastatel sel ajal. Samas mahutid tühjenevad sooja ilma ja energiakulude säästmise tõttu aeglaselt, mis on ka nõudlust vähendanud ja toonud maailmaturu hinna alla,“ selgitas Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov. 

Eesti Gaas on sel aastal korduvalt klientide jaoks gaasihinda langetanud. „See, kas saame senise langustrendiga jätkata, sõltub ilmaoludest ja nõudluse muutusest. Oleme omalt poolt ka gaasitarbimise suurenemiseks valmis ning kindlustanud lähikuude varud LNG tarnetega,“ märkis Kotov. „Samuti teeme juba ka tööd selle nimel, et aasta esimestel kuudel oleksid veel täiendavad LNG tarned kindlustatud.“

Ettevõte on tänavu gaasi tarninud viie suure LNG laeva mahus. Mais jõudis Klaipeda terminali Ameerika Ühendriikidest gaasitanker Aristidis. Juunis saabus Ameerika Ühendriikidest Diamond Gas Crystal ja Norrast Arctic Princess, oktoobris Ameerika Ühendriikidest Isabella ning novembris Norrast Arctic Aurora.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte arendab aktiivselt taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti. Peale seda kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Elenger kasvanud piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

energiamaffia ja ärikad teatud erakonnast said Ilmataadilt suhu , lahe värk pättidest ahnuritele
30. dets. 2022 17:25
Nautige suvist talve Eestis ja Konkurentsiamet ka - küll neilgi käis kiiruga kas võrgutasude ja muude hinnalipikute täiendamine ja nüüd on : puuuuks! Mängurid ja .........!