"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Koolivõrgu suurim väljakutse oli sõjapõgenike laste haridusküsimuste lahendamine (0)
30. detsember 2022
Vadim Belobrovtsev Foto Mats Õun

Haridusvaldkonnas pöörati Tallinnas lõppeval aastal tähelepanu koolide sisekliima ja ligipääsetavuse parandamisele ning lasteaedade renoveerimisele, suureks väljakutseks oli Ukraina sõjapõgenike laste haridusküsimuste lahendamine.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev sõnas, et lasteaedade füüsilise keskkonna kaasajastamine on haridusvaldkonna üks olulisemaid prioriteete. „Kümmekonna aasta jooksul on Tallinnal kavas renoveerida kõik munitsipaallasteaedade hooned, kus see on vajalik. Sel aastal renoveeriti Vindi, Rõõmupesa, Merivälja, Kellukese ja Asunduse lasteaiad. Projekteerimisega alustati või jätkati veel 15 lasteaias,“ lausus abilinnapea.

Abilinnapea märkis, et suureks väljakutseks oli kindlasti Ukraina sõjapõgenike laste haridusküsimuste lahendamine. „Usun, et oleme sellega võimalusi arvestades edukalt hakkama saanud. Aprilli alguses alustas Lilleküla gümnaasiumi filiaalina sõjapõgenike lastele loodud kool, mis sügisel laienes Räägu tänavale ja kus sai õppima asuda 600 õpilast. Lisaks õpib Ukrainast saabunud noori nii eesti kui vene õppekeelega munitsipaalkoolides. Detsembri alguse seisuga on neid kokku ligi 2100 õpilast, lisaks veel pea 820 last, kes käivad lasteaias,“ selgitas Belobrovtsev.

2022. aastal alustati koolide ligipääsetavuse projektiga, mille raames ehitati välja kuuele koolihoonele liftid ning mitmesse teise paigaldati trepitõstukid ja trepironijad.

Koolide ventilatsioonid ehitati välja Lasnamäe muusikakoolis, Tallinna muusikakoolis, Tõnismäe reaalkoolis, Pirita majandusgümnaasiumi keskmises õppekorpuses, Mahtra põhikoolis ja Merivälja koolis. Lisaks tehti suuremad ventilatsioonide parendustööd 21. koolis, Kesklinna vene gümnaasiumis (Juhkentali tänava hoones), Kadrioru saksa gümnaasiumis ja Kivimäe põhikoolis. Samuti alustati tänavu Ristiku põhikooli, Gustav Adolfi gümnaasiumi, inglise kolledži, prantsuse lütseumi, Kesklinna vene gümnaasiumi ja Edu Valem erakooli ventilatsioonisüsteemide projekteerimistöödega.

Paremate tingimuste tagamiseks võeti ette Tallinna kunstikooli ja Mustamäe huvikooli renoveerimine. Renoveeritud majas alustas uut õppeaastat Tallinna muusikakool ning uuendatud sai ka Linnamäe vene lütseumi spordiväljak.

Suvel avas linn kõikidele soovijatele tasuta kasutamiseks 16 koolistaadionit ja spordiväljakut, igas linnaosas oli läbi kogu suve avatud vähemalt üks staadion või väljak.

Alustati nelja kooli projekteerimisega: Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehitis, Tallinna reaalkooli juurdeehitis, Tallinna Heleni kool ja huvikeskuse Kullo hoone.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.