"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Aiast välja pääsenud koerad ründasid Elvas postiljoni (1)
31. detsember 2022
Svetlana Aleksejeva/Pilt on illustratiivne

Politsei sai laupäeva varahommikul kella nelja ajal teate, et Elvas pääsesid aiast välja kaks koera, kes ründasid postiljoni.

Kiirabi viis kannatanu esmaabi andmiseks haiglasse ja Lõuna prefektuuri teatel tema elu ohus ei ole. Politsei selgitas sündmuskohal välja, et postiljon tõi parasjagu posti, kui koerad ootamatult väravast välja pääsesid ja 75-aastast naist ründasid. Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et politsei alustas menetlust selgitamaks, kas loomapidaja oli teinud kõik endast oleneva, et koerte aiast välja pääsemist ennetada.

„Meie eesmärk on selgitada, kas loomapidaja on võimeline oma koeri turvaliselt aias hoidma ning kui mitte, tuleb loomadele leida teine koht, kus nad kellelegi ohtu ei kujuta. Praeguseks on ilmnenud, et koerad on ka varem hoovist välja pääsenud, kuid neil kordadel pole nad ohtlikuks osutunud ja seetõttu pole neist juhtumitest politseile ka teada antud,“ märkis operatiivjuht.

„Loomaomanik peab omalt poolt tegema kõik selleks, et välistada olukorrad, kus loom võib teisi rünnata. Paraku näeme, et seda vastutust ei võeta kuigi tõsiselt ning koduloom võetakse arvestamata, kas tema pidamiseks vajalikud tingimused on täidetud,“ lisas Virk.

Tema sõnul jagub hulganisti näiteid, kus inimesed võtavad endale koera, veendumata, et maja ümbritseks korralik aed või muu piire. Selleks et omavalitsus, politsei ja teised saaks sekkuda, enne kui halvim on juhtunud, on Virgi kinnitusel vaja senisest palju selgemat süsteemi ja reegleid, mille järgi tulevased loomapidajad looks vajaminevad tingimused juba enne seda, kui nad endale kodulooma võtavad.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nii on
31. dets. 2022 12:55
Asajatundja ütleski, et koerte rünnakuid hakkab esinema järjest rohkem, sest koeri on meil rohkem kui eales varem ja koeraomanikud erinevalt varasemast ajast suhtuvad oma koertesse kui lastesse