"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
ÜLO VOOGLAID: Uueks aastaks soovin ukrainlastele jaksu sõda võita (5)
31. detsember 2022
Ülo Vooglaid. Foto: Albert Truuväärt

Lõppev aasta on olnud sündmuste- ja ohtuderohke. Pealinn küsis tuntud linlastelt, mis jääb neile seda meenutama ning mida ootavad nad uuelt aastalt.

Uueks aastaks soovin ukrainlastele jaksu sõda võita
Sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid

Nüüd detsembris, aga ka tänavu sügisel õppeaasta alguses nädalaid Ukraina linnades viibides tundsin heameelt, et huvi teaduse vastu püsib seal sõjast hoolimata. Neli protsessi on tähtsad: kuidas adapteeruda, kuidas sotsialiseeruda, kuidas integreeruda ja kuidas assimileeruda.

Mis neid protsesse kulgema paneb ja millest nende areng sõltub – kõik see pakkus mu Ukraina kolleegidele huvi. Lvivis elu käib, hoolimata sõjast. Ülikoolis peetakse loenguid, õpe toimib. Poed on lahti, trammid sõidavad, kuigi elektrit kord on ja kord pole. Ise loodan Eestis tagasi olla 21. detsembril, vana aasta plaane sätin siis.

Uue aasta soov on, et tervist jaguks kõigile ning ukrainlastel jätkuks energiat ja jõudu sõda võita. Kuigi kõik elus oluline sünnib läbi üsna suurte kannatuste.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lend- lease
7. jaan. 2023 22:29
https://www.youtube.com/watch?v=Cb8_odldVfw Kuidas USA päästis Venemaa lagunemise aastal 1992. Peamiseks põhjuseks olid tuumarelvad, mis jäänuks uute riikide hallata.
nüanss
7. jaan. 2023 15:23
sport.delfi.ee/artikkel/120124660/levadia-omanik-viktor-levada-pildiskandaalist-karpin-on-agressorriigi-koondise-peatreener-punkt Eesti jalgpallikoondise endised ja praegused mängijad sattusid möödunud aasta lõpus pildiskandaali, kui Andrei Stepanov jagas Instagramis fotot õhtusöögist, mida väisas ka Venemaa koondise peatreener Valeri Karpini. FCI Levadia jalgpalliklubi presidendi Viktor Levada sõnul tuleb õhtusöögil viibinud meestel oma tegude eest vastutada. www.aki.ee/et/eraelu-kaitse/kusimus-vastus Kas tohin jagada teistele sünnipäevapeol tehtud pilti? Kui on kavas pildistada eesmärgiga seda pilti teistega jagada, siis tuleb arvestada, et kõigil pildile jäävatel inimestel on õigus privaatsusele. See aga tähendab ühtlasi, et inimene peab saama võimaluse loobuda pildil olemisest. Teised inimesed kindlasti hindavad väga sinu viisakat teavitust, kui soovid nendest pilti teha ja seda ka hiljem sotsiaalmeedias jagada. Kui teavitad, annad ühtlasi ka võimaluse sellest koheselt keelduda.
meenutaja
7. jaan. 2023 12:51
h ttps://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease h ttps://forte.delfi.ee/artikkel/77934988/abiprogramm-lend-lease-ehk-kuidas-ameeriklased-hoidsid-jalul-briti-ja-noukogude-sojamasinat
ei keegi
1. jaan. 2023 10:30
Ukraina sõda on proxy sõda, hr Vooglaid.
elukestev õpe
31. dets. 2022 17:33
Väga õige, õpetaja! Ka Venes teatakse, et kannatuste karikas pole veel täis.