"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
päästeamet Aastavahetuse ilutulestik põhjustas põlenguid ja vigastusi (1)
01. jaanuar 2023
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Päästeamet teatas aastavahetuse operatiivsündmuste ülevaates, et ilutulestiku hooletu kasutamise tõttu sai viga kolm inimest, samuti tuli päästjatel kiirustada väljakutsetele, mille tingisid põlema süttinud ilutulestikupakettide jäänused.

Esialgsetel andmetel sai Raplamaal Kohilas ilutulestiku hooletu kasutamise tõttu öösel viga 10-aastane laps. Samal põhjusel sai vigastada veel üks noormees Rakveres ja teine Suure-Jaanis.

Valgamaal Tõrvas süütas rakett kortermaja soojustuse, mille kiirelt reageerinud elanik oma kustutiga kustutas. 

Pühajärvel käisid päästjad 26 minutit pärast südaööd kustutamas hotelli lähedal puitplangu ääres põlevaid ilutulestikupaketi jäänuseid.

45 minutit pärast südaööd sai häirekeskus teate, et Tõrvas Ehitajate tänaval süütas rakett maapinna lähedalt kortermaja soojustuse. Elanik summutas põlengu oma käsikustutiga. Kohale saabunud päästjad kontrollisid edasist  tuleohutust.

Kell 1.02 käisid päästjad Tartu kesklinnas Vabaduse puiesteel kustutamas ilutulestikupaketi jäänuseid.

Vana-aastaõhtul tuli kustutamas käia kahte ja uusaastaööl veel kahte elumajapõlengut. Neist rängimate tagajärgedega oli Pärnu-Jaagupi tulekahju, millest sai häirekeskus teate laupäeval kell 19.17. Kolme minutiga kohale jõudnud Pärnu-Jaagupi päästekomando kinnitas, et eramaja põleb lahtise leegiga. Kohe alustati kustutustööde ja suitsusukeldumisega, et otsida kannatanuid. Otsingute käigus leiti majast hukkunud eakas naine. Kustutustööde ajal suitsuanduri signaali päästjad ei kuulnud. Tulekahju lokaliseeriti kell 20.14 ning kustutati lõplikult kell 22.37.

Lõppenud aastal kaotas tulekahjudes elu kokku 49 inimest. Aasta varem oli hukkunuid kümmekonna inimese võrra vähem. Positiivsem number on eluhoonete tulekahjude üldarv, mis näitab püsivat langustrendi. Lõppenud aastal käisid päästjad kustutamas 546 eluhoonepõlengut, aasta varem oli põlenguid 584.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Saamatus
2. jaan. 2023 23:13
Ega need juhtumid ei vähenegi. Ikka leidub inimesi, kes ei järgi ohutusnõudeid, kes on nokastunud. Nende käpardite pärast peavad teised inimesed kannatama - majade põlengud, kaasinimeste suunas laskmine jms. Nende pärast peame kulutama raha kahjude likvideerimiseks ja kannatanute ravimiseks. Millal saabub mõistus nendele instantsidele, kes ei suuda korraldada ega seada piiranguid rakettide kasutamisele rahvarohketes kohtades ja kortermajade vahelistel aladel? Seda aega me vist ei näegi, sest kõige tähtsam on ikka äri. Tuleb lõpetada pürotehnika müük enne jõule, eraisikutele F3 kategooria raketipatareide müük ja tiheasustatud kortermajade vahelistel aladel elanike akende all rakettide laskmine. Valitsus, näidake, et hoolite ka nendest, kes ei soovi metslaste kombel kärtsu ja tossu saatel enda vägevust demonstreerida, See, milline loodusreostus see on, ei huvita vist kedagi.