"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Eesti Energia uueks juhiks saab Andrus Durejko (0)
03. jaanuar 2023
Andrus Durejko Foto Scanpix

Eesti Energia nõukogu kinnitas uueks juhatuse esimeheks seni Ericsson Eestit juhtinud Andrus Durejko, kes asub kolmeks aastaks ametisse 1. aprillil pärast senise juhi Hando Sutteri volituste lõppemist.

Eesti Energia nõukogu esimehe Anne Mere sõnul eristus Durejko konkursil väga heade liidriomaduste ja suurettevõtte juhtimiskogemuse poolest, samuti on ta tugevuseks energeetikaalane haridus.  

“Mul on väga hea meel, et Andrus Durejko liitub alates aprillist Eesti Energia meeskonnaga. Andrus on erakordselt kõrge analüütilise võimekusega, suudab ette näha ja hinnata võimalikke riske ning näha potentsiaali. Samas on Andrus meeskonnamängija, kes lähtub alati ühise tegutsemise põhimõttest, väärtustest ja aitab teistel oma potentsiaali realiseerida,” kommenteeris Mere pressiteates.

“Minu eesmärk Eesti Energia juhatuse esimehena on jätkata ambitsioonika strateegia elluviimist ning juhtida ettevõte edukalt läbi kriisi ja eesootavate muutuste. On ilmselge, et energiasektorit ootavad ees suured muutused. Nendega toime tulemiseks on oluline võtta kasutusele uusi tehnoloogiaid, suurendada digitaliseerimise osakaalu, rajada uusi tootmisvõimsusi ja vähendada süsiniku jalajälge. See on väga suur väljakutse,” kirjeldas Durejko.  

Ta usub, et eelnev kogemus mobiilside sektori kiire muutumisprotsessi juhtimisest aitab muuta ka energiasektori tulevikulahenduste rakendamise nii Eesti Energia klientidele kui töötajatele võimalikult sujuvaks. “Olen veendunud, et Ericssonist kaasa tulevad muudatuste juhtimise teadmised ja kogemused aitavad ka Eesti Energias väljakutsetega paremini toime tulla,” sõnas Durejko. 

Rahandusminister Annely Akkermann tunnustas nõukogu hea valiku eest ja märkis, et Eesti Energia üldkoosoleku esindajana on temal uuele juhile ootus, et ettevõte investeeriks jätkuvalt taastuvenergia tootmisvõimsuse kasvu ning muutuks järjest enam põlevkivielektritootjast süsinikneutraalseks energia- ja keemiatööstuseks. “Üheks peamiseks eesootavaks väljakutseks saab kindlasti olema küsimus, kuidas vähendada Eesti Energia CO2 jalajälge ja leida tasakaal eri energialiikide vahel,” ütles minister.  

Durejko töötab Ericsson Eesti AS juhatuse esimehena alates aastast 2018 ning enne seda grupis erinevatel positsioonidel, sealhulgas Ericsson Eesti AS-i juhatuse liikmena tehnoloogia valdkonnas ja Ericsson Ukraina mobiilsidevaldkonna regionaalse juhina. Ericsson Eesti AS-i juhatuse liige on ta 1999. aastast. 

Durejkol on Eesti Maaülikoolist magistrikraad elektroenergeetikast. Lisaks Ericssonile on ta ka Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse (ELASA) nõukogu liige ja tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE nõuandva kogu liige.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.