"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Koolivaheaeg pakub põnevat ajaveetmist nii toas kui õues (0)
03. jaanuar 2023
Foto Albert Truuväärt

22. detsembrist 8. jaanuarini vältav jõuluvaheaeg pakub võimalusi aja ühiseks ja meeleolukaks veetmiseks ning koos tegutsemiseks.

Väikesel müüriosal jalutades, mis ühendab Nunna-, Sauna- ja Kuldaja torni, saab imetleda vaadet jõulusäras Tallinnale ja Toompeale. Võimalus on võtta ette bussireis pealinnast välja ning külastada Põltsamaa ja Teispere talu jõulumaad. Reisiselle ootab maagiline Põltsamaa loss koos muinasjutulise jõuluprogrammiga ning Teispere talu sulelised ja karvased.

Talve mõnusaimat tantsulist programmi pakub Eesti Tantsuagentuuri Intensiiv: #workshops, mille raames toimuvates loomelaborites saavad tantsulembesed vaadata enda sisse ja endast välja, tunnetada üksteist, ümbritsevat ruumi ning sisemisi emotsioone. Töötubades õpitakse liikumist, improviseerimist, füüsiliste harjutuste tegemist, üksteise kuulamist, tunnetamist ja usaldamist ning palju muud.

Kodusoojust ja emotsioone läbi ühistegevuste loovad Tallinna noortekeskused, pakkudes 7-26 -aastastele võimalust kokata, mängida üheskoos lauamänge, õhuhokit, piljardit ja Playstation 4, vaadata jõulufilme ja krõbistada kõrvale head-paremat. Kesklinna noortekeskuses ootab Ukraina noori sealne Ukrainast pärit vabatahtlik, et noortega nende emakeeles erinevate teemade üle arutleda ja koos mängida. Noortekeskuste läbiviidavad tegevused on kõigile noortele tasuta. Käelist tegevust päkapikkude kuivviltimise, seepide valmistamise ja keraamika näol pakub loovarengu kool Bjarte.

Pühadel on Vene kultuurikeskuses võimalik vaadata siirast jõuluetendust „Talvemeister“, mis räägib omakasupüüdmatust sõprusest ja üksteise mõistmise oskusest ning sellest, kui oluline on hinnata minevikku, elada olevikus ja vaadata tulevikku.

„Pühad on koosolemise ja ühise aja nautimise aeg. Võtke aega laste ja lähedastega olemiseks ning ühiste hetkede ja mälestuste loomiseks,“ julgustas abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul pakuvad linna kultuuri- ja spordiasutused koolivaheajal mitmekülgset tegevust. „Koos tegutsemine loob head suhted ning paneb aluse positiivsetele tunnetele ja kogemustele. Mängige lauamänge, küpsetage ja kaunistage üheskoos piparkooke ning jooge sooja kakaod, minge metsa jalutama, kelgutama või linna väljakutele uisutama, kuulake jõululaule, lugege jõululugusid ja vaadake jõulufilme, külastage sõpru ja lähedasi ning võtke osa linnas pakutavatest tegevustest. Pühenduge üksteisele, see näitab üles hoolivust ja armastust.“

Vaheaja programmi ja tegevustesse registreerimiseks vajaliku leiab veebilehelt tallinn.ee/koolivaheaeg. Ukraina lastele ja noortele suunatud tegevused leiab veebilehelt www.tallinn.ee/ukrainadeti. Jälgi lisaks Tallinna noorteinfo ja Noor Tegija Facebooki ja Instagrami.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.