"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinnast veeti viimase nädala jooksul ära 21 000 kuupmeetrit lund (0)
03. jaanuar 2023
Foto Ilja Matusihis

Tallinna linnavalitsuse lepingupartnerid vedasid viimase seitsme päeva jooksul linnast ära 21 000 kuupmeetrit lund. 

Kogu talve jooksul on seni Tallinna tänavatelt ära veetud kokku 207 993 kuupmeetrit lund, teatas linnavalitsuse pressiesindaja teisipäeval.

Tihedama lumesaju tõttu oli esmaspäeva õhtust teisipäeva hommikuni tänavatel kokku sada lumekoristusmasinat, sealhulgas 43 sahk-puisturit, 46 multifunktsionaalset traktorit, kuus sahk-puisturiga maasturit kõnniteedel ja üheksa kallurit. Lund koristas ja libedust tõrjus kokku 76 inimest ja sealhulgas käsitsi koristas lund 34 brigaadi.

Keskmiselt oli 26. detsembrist 3. jaanuarini päevas väljas kokku 77 lumekoristusmasinat, 71 töötajat ja 30 lund käsitsi koristavat brigaadi. Libeduse tõrjumiseks puistati tänavatele sama ajaga 492 tonni soola ja 72 tonni graniitsõelmeid.

Talve algusest saati on libeduse tõrjumiseks puistatud tänavatele kokku 4321 tonni soola ja 1138 tonni graniitsõelmeid.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teerajatisi, sealhulgas sõidu- ja kõnniteid, jalgrattateid, parklaid, ülekäiguradu, ohutussaari, treppe, ühissõidukipeatusi, sildu ja tunneleid. Tallinn on jagatud viieks hoolduspiirkonnaks: Kesklinna piirkonnas on partneriks Tänavapuhastuse Aktsiaselts, Lõuna ja Ida piirkonnas Tallinna Kommunaalteenused OÜ ning Lääne ja Põhja piirkonnas EKT Teed OÜ.

Väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel korraldavad talviseid heakorratöid linnaosavalitsused. Lasnamäe, Pirita, Nõmme ja Kristiine linnaosa lepingupartner on Keskkonnahooldus Eesti OÜ koos ühispakkujatega. Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja Mustamäe linnaosa partner on EKT Teed OÜ ning Kesklinnas Tänavapuhastuse AS.

Linnaasutuse Kadrioru Park hooldusüksus tõrjub libedust ja koristab lund kesklinna enamkasutatavatelt kõnniteedelt. Samuti on üksuse ülesanneteks likvideerida erakorraliste ilmastikuolude tagajärgi, tõrjuda lund ja libedust kalmistute ja suurte pargialade käiguteedel ning raskete ilmaolude korral tõrjuda lund ja libedust linnaosade kvartalisiseste teedel ning parklates.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.