"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Seli metsa mänguväljak ehitatakse turvaliseks perepargiks (0)
05. jaanuar 2023
Rajatakse kaks mänguväljakut, üks neist kuni 3-aastastele ja teine juba suurematele lastele. Foto on illustratiivne Ilja Matusihis

Seli metsas algasid eelmise aasta oktoobrikuus ehitustööd, mille eesmärgiks on muuta Seli mets turvaliseks perepargiks. Detsembrikuus peatati ehitustööd ilmastikuolude tõttu ajutiselt. Nüüd on osaliselt avatud ehitusplatsi piirav aiaga ala, et elanikud saaksid metsas liikuda.

„Seli metsa pargi loomist on elanikud oodanud juba väga kaua, paraku ehitustöödega kaasnevad alati mõningad liikumispiirangud. Selleks, et elanikud saaksid siiski kasutada liikumiseks lühemaid teid, teeme tehnoloogilise pausi ajaks metsa keskel oleva tee lahti. Töödega jätkame esimesel võimalusel kui ilmastik lubab,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

13. oktoobril algasid ehitustööd Seli metsas, kus tehti algust mänguväljaku rajamisega. Detsembrikuus läksid ehitustööd pausile, sest ilmastikuolud ei võimaldanud jätkamist. Täna, 5. jaanuaril avatakse osaliselt ehitusala, et inimestel oleks võimalik metsas liikuda. Seli metsa on planeeritud mitmeid vaba aja veetmise võimalusi, seda nii peredele kui ka lemmikutele.

Rajatakse kaks mänguväljakut, üks neist kuni 3-aastastele ja teine juba suurematele lastele. Metsa lõunapoolsele küljele ehitatakse treeninguala koos trenažööridega, keskossa aga mõnus puhkeala. Parki tuleb kaks koerteväljakut, üks suurtele ja teine väikestele koertele. 

Pereparki paigaldatakse pingid koos prügikastidega ja valgustus, mis tõstab nähtavust metsaalal ja annab kohalikele turvatunde. Korrastatakse ka Seli metsas kulgevad teed ja juurdepääsud.  

Ehitustööde planeeritav lõpptähtaeg on 2023. aasta august. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.