"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
LINNAKODANIK Rahvusvahelist kuulsust toonud sündmusi võiks meenutada Vabaduse väljaku trepistiku betoonseintel (0)
06. jaanuar 2023
Foto Ilja Matusihis

TTÜ emeriitprofessor Väino Rajangu arvates võiks linnale rahvusvahelist kuulsust toonud sündmusi meenutada Vabaduse väljaku trepistiku betoonseintel, kuhu võiks lisada daatumid ja tekstid. Ei ole ju Euroopa roheliseks pealinnaks saamine linna ajaloos esimene suursaavutus.

Väino Rajangu sõnul on Tallinn maailma ja Euroopa mastaabis teinud suuri tegusid. Meenutuseks mõned vaid lähemast ajaloost:

1980 Olümpia purjeregati linn;

1997 kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse;

2011 Euroopa kultuuripealinn;

2017 Eesti kui Euroopa Liidu eesistujamaa kohtumiste linn;

alates 2022. aastast UNESCO muusikalinn;

algamas on Euroopa rohepealinn aasta;

aastal 2025 on Tallinn Euroopa spordipealinna staatuses.

„Ilmselt niisuguseid auväärseid ettevõtmisi ja tiitleid seostub Tallinnaga veelgi ning kompetentsed inimesed oskavad seda loetelu täiendada,“ ütles Rajangu. „Peaksin aga märkima, et nendest meie linnale kuulsust toonud sündmustest teavad linlased ja linna külalised väga vähe, või ei tea üldse, või ei mäleta, mis aastal midagi suurt toimus. Seega teeksin ettepaneku panna Vabaduse väljaku trepistiku kahel pool asuvatele massiivsetele tühjadele betoonseintele kuulsust toonud tegude loetelu koos aastanumbritega. Mõistagi kaugelt loetavas kirjas. Siis oleks Vabaduse väljakul jalutades võimalik neid lugeda ja sellega linna väärikast ajaloost ülevaade saada. Võiks kaaluda näiteks ühele seinale eesti- ja teisele inglisekeelse teksti paigutamist. Välismaalased viiksid siis meie kuulsust rohkem laia maailma. Ja ühtlasi muutuksid trepistiku hallid massiivsed seinad meeldivamaks.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.