"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn soetab kriisivalmisoleku tõstmiseks kümme mobiilset generaatorit (0)
06. jaanuar 2023
Foto Ilja Matusihis

Tallinna Linnavaraamet kuulutas sel nädalal välja riigihanke kümne teisaldatava generaatori ostmiseks, mille eesmärk on Tallinna linna hoonete toimepidevuse tagamine püsiva elektrikatkestuse korral. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 20. jaanuaril kell 10.

Tallinna abilinnapea Tanel Kiige sõnul on kriisideks valmisolek Tallinna jaoks prioriteetne valdkond. „Lõppenud aastal astusime mitmeid samme, et Tallinn tervikuna oleks kriisideks paremini valmis. See töö peab jätkuma ja alternatiivsete elektriseadmete soetamine on kahtlemata oluline meede valmisoleku tõstmisel. Samas on kogukonna ja iga inimese panus üldises valmisolekus jätkuvalt vältimatult vajalik. Me peame kõik mõtlema, milliseid ettevalmistusi saame teha, et ootamatutes olukordades paremini toime tulla,“ ütles Tanel Kiik.

„Tallinnal on Eesti suurima kohaliku omavalitsusena oluline roll elanike turvatunde loomisel ja kriisiteadlikkuse tõstmisel,“ jätkas Kiik. „Kriisivalmiduse tõstmiseks ja elutähtsate teenuste tagamiseks soetab linn kokku kümme erineva võimekusega generaatorit, mis võimaldavad kriisiolukorras hooneid elektriga varustada. Generaatoreid kasutatakse avariivooluallikana hoonete juures, mis konkreetses olukorras kõige enam elektrit vajavad.“

Riigihankega soetab linn neli järelveetavat diiselgeneraatorit koos haagise ja lisavarustusega võimsusega 160–200 kW, neli käsitsi teisaldatavat diiselgeneraatorit koos lisavarustusega võimsusega 7–10 kW ja kaks bensiinigeneraatorit võimsusega 4–6 kW. Suurte järelveetavate generaatorite võimsus on arvestatud selliselt, et need suudaksid katta keskmise suurusega hoone põhivajadused. Väiksemad käsitsi teisaldatavad generaatorid on arvestatud sellise võimsusega, et nendega saaks tagada mõne kriitilise võimekuse, näiteks soojasõlme töös hoidmise, elektripliitide varustamise toiduvalmistamiseks või avariivalgustuse toimimise. Hangitavate seadmete kogus ei võimalda katta kõigi Tallinna linna hoonete elektrivajadust, kuid aitab tekitada lokaalsed kriisikeskused või piirkondlike katkestuste korral tagada näiteks antud piirkonna sotsiaalmajade klientidele elutähtsad teenused.

Riigihanke „Generaatorite hankimine Tallinna linna hoonete toimepidevuse tagamiseks“ dokumentidega saab tutvuda riigihangete registris (viitenumber 258840).

Tallinna elanikele vajaliku kriisiinfo leiab kodulehelt https://www.tallinn.ee/et/kriisiennetus

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.