"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
LIIKLUSKAOS Hommik algas hilinevate busside ja liiklusõnnetustega, inimesed said kannatada Mustamäel ning Vabaduse puiesteel (0)
09. jaanuar 2023
Politsei- ja piirivalveameti sõnul algas tänane hommik pealinna liikluses keeruliselt Albert Truuväärt

„Juhtunud on mitmeid liiklusõnnetusi. Kannatanuga avariisid on täna hommikul juhtunud kaks – üks Mustamäel ning üks Vabaduse puiesteel, kus sai pihta ka valgusfoor,“ rääkis Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov.

Tänane hommik algas liikluses keeruliselt, ühes tavapärasest pikemate ummikute ja mitme avariiga. Igapäevaselt Laagrist kesklinna tööle sõitva linnakodaniku sõnul hilines ta ametipostile üle poole tunni ning kavatseb õhtul tagasi koju sõita hoopis rongiga.

„Laagrist Vineeri peatuseni jõudmiseks läks üle tunni aja,“ kommenteeris kodanik aeglast bussiliiklust.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimovi sõnul algas tänane hommik pealinna liikluses tõepoolest keeruliselt. „Juhtunud on mitmeid liiklusõnnetusi, peamiselt on tegu olnud õnneks kergemate plekimõlkimistega,“ rääkis Maksimov. „Kannatanuga avariisid on täna hommikul juhtunud kaks – üks Mustamäel ning üks Vabaduse puiesteel, kus sai pihta ka valgusfoor.“

Politsei pressiesindaja hinnangul tekitas täna hommikuse väikese liikluskaose linnas ühelt poolt taas alanud kool, mis tõi teedele rohkem liiklejaid, teiselt poolt aga lumerohkus.

Munitsipaalpolitsei sõnul pole neile liikluskaosega seonduvaid teateid veel tulnud.

„Meie saame praegusel ajal teateid peamiselt valesti parkimiste kohta, kuna lumised olud teevad ka parkimise raskemaks,“ ütles Munitsipaalpolitsei pressiesindaja Meeli Hunt.

Transpordiamet manitseb ettevaatlikkusele

Ka Transpordiamet andis hommikul teada teada, et kuna teed on täna kõikjal Eestis talvised, siis tuleb sihtkohta jõudmiseks liiklejatel arvestada tavapärasest suurema ajakuluga, kuna teedel liiguvad ka teehooldusmasinad.

“Võrreldes teiste aastaaegadega nõuab talvine liiklemine suuremat tähelepanu ja teistega arvestamist. Teed muutuvad libedaks, teeruumi ja valget aega on vähem ning sõidukite tehnilised võimalused ja juhtide talvised oskused on erinevad,” selgitas Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.

Ta lisas, et tänasest on jälle liikluses tagasi vaheajalt naasnud lapsed ning neid sõidutavad lapsevanemad. “See kõik tingib omakorda liiklussageduse tõusu asulasisestes kohtades, mistõttu kärsitus õigeks ajaks kohalejõudmise osas on varmas tulema.”

Tuleb arvestada teehooldusmasinatega

Lisaks sellele, et sõidukijuhtidel tuleb valida ohutu sõidustiil ja olla valmis muutuvateks teeoludeks, tuleb arvestada ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõidu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata. 

Ilmaprognoosi kohaselt on esmaspäeval pilves ilm. Lääne poolt tulev lumesadu ja tuisk laienevad päeval üle Eesti. Tihedam sadu on oodata Lääne- ja Põhja-Eestis. Saartel sajab ka lörtsi ja on jäävihma oht. Õhu- ja teetemperatuur jääb mandril miinuspoolele, saartel ja läänerannikul kõigub nulli lähedal.

Teeolud muutuvad talvel temperatuuride kõikudes kiiresti ja liiklemiseks tuleb valida ohutu sõidustiil. Enne rooli istumist saab hetkel valitsevaid tee- ja sõiduolusid vaadata aadressil Tarktee.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.