"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Viimane võimalus vaadata filmi ja näitust suurest Juminda meretragöödiast (0)
09. jaanuar 2023
Kiur Aarma ja Jaak Kilmi koos teiste näituse „Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“ autoritega selle avamisel 28. augustil 2021 Foto Hendrik Osula.

Eesti Meremuuseum ootab 12. jaanuaril filmiõhtule, mille raames avaneb viimane võimalus tutvuda lähemalt näitusega tuhandeid inimesi ja sadu laevu merepõhja viinud Juminda meretragöödiast.

Tegemist on ühe maailma ohvriterohkeima merelahinguga, mis 81 aastat tagasi viis Eesti rannikuvetes märga hauda rohkem inimesi ja laevu kui paljudele tuntud Pearl Harbori või Dunkirki lahingud. Juminda merelahingust ja seeläbi rahu väärtuslikkusest räägib Eesti Meremuuseumi näitus „Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“, mis on avatud Lennusadama vesilennukite angaaris kuni 15. jaanuarini 2023.

Lähemalt saab näitusega viimast korda enne selle sulgemist tutvuda filmiõhtul, mis toimub Lennusadamas 12. jaanuaril. Sündmuse käigus on võimalik külastada näitust koos selle loomisse panustanud režissööride Jaak Kilmi ja Kiur Aarmaga. Seejärel saab vesilennukite angaaris vaadata mängufilmi „Georg“, mis räägib meretragöödia üle elanud muusikalegendist Georg Otsast. Lisaks elamustele ootab osalejaid tervitusamps ja võimalus õhtustada Meremuuseumi kohvikus Maru.

Pileteid filmiõhtul osalemiseks saab soetada Piletilevist. Lõppeva näituse tutvustuse ja filmiõhtu kavaga on võimalik tutvuda Eesti Meremuuseumi kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.