"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Tallinnas tabati mullu roolist 1479 purjus juhti, kainestusmajast käis läbi 6000 inimest (0)
10. jaanuar 2023

Eelmisel aastal tabati üle Eesti 6582 joobes mootorsõiduki juhti, nendest 1479 Tallinnas. Mullu juhtus pealinnas joobes juhtide süül 19 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai kokku vigastada 25 inimest.

PPA liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss ütles, et kindlasti on üheks selliseks ajaks jaanipäev, kui alkoholi tarvitatakse rohkem. Tallinnast sõidavad inimesed sel ajal küll rohkem maale. „Kui aga vaatame eelmise aasta lõpu pühade aega, siis tabasime üle Eesti 132 joobes juhti, mis on väga suur arv. Iga kord kui reid algas, kohe joobes juht ka kinni peeti.“

Pea kolmandik tabatud joobes juhtidest olid kriminaalses joobes. Võrreldes eelmise aasta statistikat tunamullusega on joobes juhtide osakaal liikluses üle Eesti ligi 600 juhtumi võrra tõusnud. Tallinnas aga on see arv püsinud suhteliselt sama.

„Liiklus on meie kõigi koos toimimise mehhanism. Liikluses tuleks vältida ainult iseenda pealesurumist. Alkoholijoobes sõitmine on keelatud. See võib kaasa tuua 1200 euro suuruse rahatrahvi ja sõiduõiguse äravõtmise. Alates 0,75 milligrammist alkoholist veres läheb menetlus üle kriminaalseks ning ette on nähtud ka kuni kolmeaastane vangistus,“ märkis Kirss.

Alkoholi kuritarvitamise tõsidust näitab ka kainestusmajja sattunud inimeste hulk. Möödunud aastal käis Tallinna kainestusmajast läbi üle 6000 inimese.  Ning ega uusaastagi paljulubavalt alanud, sest 1. jaanuaril olid kõik 20 kambrit kainenema toodud inimesi täis. 

„Probleem on meil olemas. Iga siia sattunu on meie jaoks suur mure. Mehi sattus kainestusmajja 5200 ringis ning naisi oli ligi 800. Ka 50 alaealist sattus siia. Ilma kindla elukohata inimesi oli 2300 ringis. Siia ei ole hea sattuda ja ma ei soovita seda kellelegi,“ tõdes PPA kinnipidamiskeskuse juht Remo Tänav.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.