"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Teatrikeskuses "Draakonipesa" on jaanuaris tulemas neli esietendust (0)
10. jaanuar 2023
Etenduse "Väike draakon" proov

Sel nädalal, 14. jaanuaril kell 18:00 ja 15. jaanuaril kell 17:00 esietendub Draakonipesas kaua oodatud lavastus – “Väike Draakon” teatrilt “Projekt”.

Linna, kus inimesed on üksteisest eraldatud ja elavad justkui igaüks oma karbis, satub Väike draakon, kes on sündinud rõõmu ja valguse kiirtes. Miks maailm on selline nagu ta on? Kas inimesed oskavad avada ennast rõõmule?

Vastust nendele küsimustele otsib lavastaja Irina Marjapuu kogupere sõnadeta lavastuses.

22. jaanuaril kell 17:00 ootame vaatajaid “Mini-teatri” monolavastuse esietendusele “Must kana” A. Pogorelsky “Must kana ehk maa-alused elanikud” muinasjutu ainetel.

Lavastaja ja näitleja Marina Evseeva oma loovtööst: “See on vaba ümberjutustus ehk paljuski originaaltekstil põhinev fantaasia. Väikeste marionett nukkudega klounaadi elementidega misteerium sellest, mida on vaja oma soovi täitumiseks ja kas seda alati on vaja täita”.

Etendus toimub samaaegselt eesti ja vene keeles ning on mõistetav ka sõnadeta. Kestus 35 minutit ja on mõeldud vanusele 5-11. 

Jaanuarikuu esietenduste paraadi Draakonipesas lõpetab teater  “Lendav lehm” 28. jaanuaril kell 20:00 ja 29. jaanuaril kell 17:00 lavastusega “Pall peopesas”.

“Lavastus näitab kui tähtis on jääda truuks oma unistusele ja et ei ole vaja inimesi solvata, sest siis võivad inimesed oma unistusi kaotada ja maailm on ühe unistaja võrra vaesem, aga just temast võiks järgmine Mozart saada…”, – mõtiskleb lavastaja Janika Koppel.

“Pall peopesas” on akrobaatilised etüüdid ja tsirkuse etteasted ühendatud lüürikaga, mis omakorda seob kahe autori maailmu – D. Harmsi ja L. Jengibarovi. Kogupere lavastus on vene keeles.

Kogupere teatrikeskus on avatud augustist 2021. Täna Draakonipesa (Viru 18, 4. korrus) katuse all esitavad oma loomingut neli teatrit: teater “Projekt”, “Mini-teater”, “Astrel”, ja “Lendav lehm”. Teatrikeskuse mängukavas on rohkem kui 15 lastelavastust eesti ja vene keeles või sõnadeta ning paar lavastust täiskasvanutele (nt “Suur Tõll” lav. I. Marjapuu ja “Pessi ja illuusi” lav. R. Agur). Draakonipesa lavastused on mitmekesised: nukuteater, objekti teater, draama- ja füüsiline teater.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.