"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
KALAMAJA LOENGUSARI Tekstiilikonservaator ja -uurija Jaana Ratas tutvustab Jahu tänava arheoloogilisi tekstiilileide (0)
11. jaanuar 2023
Jahu tänava tekstiilileiud, Foto Jaana Ratas.

Neljapäeval, 12. jaanuaril kell 18.00 tutvustab tekstiilikonservaator ja -uurija Jaana Ratas Kalamaja muuseumi loengusarjas Jahu tänava arheoloogilisi tekstiilileide.

2018. avastati Jahu tänava majaehitustöödel suur hiliskeskaegne prügimägi. Omaaegse eeslinna serva jäänud krundil toimusid arheoloogilised kaevamised, kus saadi umbes 40 000 leidu, sealhulgas paartuhat tekstiilikatket.
Milliseid materjale kasutasid inimesed hiliskeskaegses linnas ja milline võis olla nende eluring enne prügiauku jõudmist? Millest arheoloogilised tekstiilileiud uurijale kõnelevad?

Registreeri loengule SIIN

Loengut pääseb kuulama muuseumipiletiga, mille saab soetada kohapealt.

Foto: Jahu tänava tekstiilileiud, Jaana Ratas.

Kalamaja muuseumi loengusarjas räägivad oma ala spetsialistid, ajaloolased ja arheoloogid Kalamaja aja- ja kultuuriloo erinevatest tahkudest. Loengusarja teisel hooajal tuleb juttu nii piirkonna arheoloogiast kui ka arhitektuurist ja veel paljust muust. Loengud toimuvad kord kuus. 

Järgnevad Kalamaja muuseumi ajalooloengud leiad SIIT.

Kalamaja muuseumi tegemistest loe lähemalt muuseumi kodulehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.