"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Järgnevatel muuseumipühapäevadel on linnamuuseumi filiaalides vajalik eelregistreerimine, muuseumikülastusi on võimalik kuni kaks kuud ette broneerida  (0)
11. jaanuar 2023
Foto Ilja Matusihis

Eelmisel aastal ligi 60 000 külastajat toonud muuseumipühapäevade programm jätkub ka tänavu, kuid alates veebruarist on vajalik Tallinna Linnamuuseumi filiaalide külastamiseks omandada nullpilet.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul on muuseumipühapäevade külastajanumbrid löönud pidevalt publikurekordeid ning teatud aegadel on olnud muuseumid omajagu ülerahvastatud. „Mitmetes väiksemates muuseumi filiaalides mõjutab see kõige tihedamatel tundidel paratamatult ka muuseumikülastuse kogemust. Nii olemegi otsustanud võtta mitmete teiste muuseumipühapäevi korraldavate linnade eeskujul kasutusele lihtsa eelregistreerumist eeldava nullpiletite süsteemi,“ selgitas Oja.

Tasuta pääsmeid ehk nullpiletit on võimalik saada Linnamuuseumi kodulehelt  ja muuseumi filiaalide lehtedelt.

Veebruarikuu muuseumikülastusele avaneb broneerimine 15. jaanuaril ja muuseumikülastusi on võimalik kuni kaks kuud ette broneerida. Piletite broneerimisel on oluline ka märkida muuseumi külastusaeg, sest muuseumisse pääseb korraga vaid piiratud arv inimesi. Teenustasusid tasuta piletite broneerimisele ei lisandu. Ühel inimesel on võimalik broneerida kuni 10 piletit. Tasuta pileteid on võimalik soetada nutitelefoni abil ka kohapeal, kuid viimasel hetkel pileteid soetades tuleb arvestada, et pileteid ei pruugi jaguda ja seepärast tuleb arvestada võimaliku ooteajaga. 

Kui muuseumipühapäevadel on soov külastada mitut Tallinna Linnamuuseumi filiaali, tuleb iga muuseumi jaoks teha eraldi broneering. Juhul, kui külastajal puudub interneti kasutamise võimalus, saab muuseumide kassades kuni kaks kuud ette küsida ka paberpääsmeid. 

Juhul kui broneeritud muuseumikülastusele ei ole võimalik minna, on võimalus tasuta pääsmed ka tagastada. Kui pääse on broneeritud kogemata valele kellaajale, ei ole võimalik pääset vahetada, kuid on võimalus pääse tagastada ja broneerida endale uus külastusaeg. 

Eelregistreerimine on vajalik Tallinna Linnaelumuuseumis (Vene tn. 17),  Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis (Komandandi tee 2),Fotomuuseumis (Raekoja 4/6), Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16), Peeter I majamuuseumis (Mäekalda 2),  Tallinna Vene muuseumis, (Pikk 29a) ja Tallinna Linnamuuseumis. (Vene 17). Sel aastal on Lastemuuseum MiiaMilla suletud ekspositsiooni uuendusteks, kuid veebruarist alates on võimalik muuseumipühapäevade tegevusi nautida vabas õhus muuseumi ees olevas Lastepargis, millele on samuti vaja eelnevalt soetada nullpilet.

Eelregistreerimist ei vaja kolm Tallinna Kirjandusmuuseumi Kadriorus: Vilde muuseum  (Roheline aas 3), Tammsaare muuseum (Koidula 12a) ning Mati Undi muuseum (L. Koidula 17). Niisamuti Kultuurikeskuse Kaja galerii (E. Vilde tee 118), Lauluväljaku külastuskeskus (Narva maantee 95), Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljon (Jaan Koorti 24) ja Nõmme muuseum (Jaama 18).

Järgmised tasuta muuseumipühapäevad toimuvad 5. veebruaril, 5. märtsil, 2. aprillil, 7. mail, 4. juunil, 2. juulil, 6. augustil, 3. septembril, 1. oktoobril, 5. novembril ja 3. detsembril.

Muuseumide suur palve külastajatele on tulla muuseumipühapäevadele ilma suurte kottideta

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.