"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Järve Keskus saab sügiseks uue ja atraktiivse välisilme (4)
11. jaanuar 2023

Järve Keskus ehitab ümber hoone fassaadi ja sissepääsud, teeb kõnniteed mugavamaks ja turvalisemaks, muudab parkimiskohad laiemaks, rajab uued rattaparklad, loob kauplustele ja pakiautomaatidele kiire ligipääsu, paigaldab katusele päikesepargi ning lisab puhke- ja rohealasid.

„Uuendused teevad Järve Keskuse igale külastajale veel hubasemaks ja soravamaks,“ ütles Järve Keskuse tegevjuht Rome Arumaa. „Kohe kuulutame ehitushanke välja, ümberehitusega on kavas alustada märtsi keskel ja nende töödega augusti lõpuks valmis saada.“

Keskus jääb ehitustööde ajal avatuks ning tagab külastajatele ostlemismugavuse ning sujuva ligipääsu kauplustele ka sel perioodil.

Lisaks sellele, et keskus saab kaasaegsema välisilme, uuenevad sissepääsud ning sissepääsutrepid. Keskuse külastamist kiirendavad edaspidi kuus uut eskalaatorit.

Olulist rõhku pannakse, et loogiline ja turvaline oleks liigelda nii jalakäijal kui ka ratta või autoga liiklejal. Jalakäijatele muutub pääs keskusesse turvalisemaks ja laiemaks, samal ajal muutuvad ka parkimiskohad laiemaks ja pakiautomaatide kasutamine operatiivseks. Ehituse käigus luuakse eraldi lahendused perede ja invaliidide ohutuks liiklemiseks ning sissepääsude juurde parkimiskohad jalgratastele. Uuenenud keskus saab energiasäästliku päikesepaneelidega kaetud katuse ning rohe- ja puhkeala. Samuti antakse väliturule värskem sisu.

„Järve Keskus on paljude tallinlaste kodupood, kuid sisustust tullakse siia ostma Eesti igast nurgast. Järve Keskuse tugevuseks ongi sisustuskaupade mitmekesine valik, siin on kümneid kodu- ja sisustuskauplusi. Näiteks leiame keskuse kaupluste valikust enam kui 7000 diivanit ja tugitooli,“ kirjeldas Arumaa.

Järve Keskus on 20 tegevusaasta jooksul kujunenud piirkonnas lemmikostukeskuseks. Järve Keskust külastab iga päev üle 10 000 inimese, eelmisel aastal kokku üle 3,7 miljoni inimese.

Keskuses uuenesid 2021. aastal juba kõik üld- ja puhkealad ning täienes kaupluste ja kaubavalik. Järve Keskus kuulub kodumaisesse suurkontserni Silikaat Grupp.

Järve Keskuse uuendused:

 • Uuenduste tulemuseks on hubane keskus, kuhu on igal külastajal mugav ligipääs ja kus kõigil on lihtne liikuda.
 • Ehitustööde ajal on kõik kauplused jätkuvalt avatud, keskus hoolitseb külastajate ja kauplejate mugavuse eest.
 • Uuendused panustavad keskkonnahoidu, keskuse katusele paigaldatakse päikesepark.
 • Fassaadide ja sissepääsude uuendamine.
 • Külastusmugavuse tõstmiseks tuleb kuus uut eskalaatorit.
 • Laiemad ja turvalisemad kõnniteed ning ohutumad ülekäigurajad.
 • Valgustatud kõnnitee.
 • Laiemad parkimiskohad avatud parkimisaladel.
 • Rattaparklad sissepääsude juures.
 • Mugavad inva- ja pereparkimisalad.
 • Uuendatud puhkealad ja lisanduv haljastus.
 • Pakiautomaatidele kiire juurdepääs.
 • Uuenenud kauplused, tuleb piirkonna ainuke Mängumaa.
 • Uuenenud väliturg.
Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mati Erik
11. jaan. 2023 23:30
Ostukärud on liiga sügavad - lühemad inimesed ja vanurid ei saa asju hästi kätte.
eheh
11. jaan. 2023 19:40
Sissepääsul pole varikatust. Päris tore on selliste ilmadega nagu praegu seal sopas ja jääs koperdas. Parklas võiks olla puid ja rohesaarekesi. Ikkagi värav Nõmmesse.
Marina
11. jaan. 2023 19:15
Tunneme puudust ratastega ostukorvidest. Kärud liiga suured, ummistavad liikumisruumi.
Mari
11. jaan. 2023 14:55
Saaks pingidki tagasi, kus vana inimene end toetada saaks. Neid võiks olla enamgi kui enne pandeemiat.