"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Lasnamäelased on oodatud laternamatkale (0)
12. jaanuar 2023
Foto: Pixabay

Tallinna Lasnamäe linnaosa valitsus kutsub Lasnamäe elanikke temaatilisele laternamatkale “Tondiraba – turbarabast Lasnamäe keskuseks”. 21. jaanuaril algusega kell 16 toimuvast menukast laternamatkast on oodatud osa võtma nii lapsed kui ka eakad ning on kõigile osalejatele tasuta.

“Lasnamäe linnaosa on tulvil põnevast ajaloost. Mul on hea meel, et saame Lasnamäe elanikele pakkuda nende kodukandis taolist üritust, kus liikudes saame jagada elanikega ka uusi teadmisi linnaosa kohta,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Ta lisas, et soovitab osalejatel, ürituse päeval, jälgida ilmaennustust ning valida vastavalt riietust. Üritus kestab kaks tundi ning toimub õhtusel ajal, kui võib olla väga külm.

Matka põhirõhk on Tondirabal ning selle sündmustel läbi ajaloo, samuti keskendutakse rabataimestikule. Lisaks rabale, saavad matka käigus tähelepanu kunagised Lasnamäe lennuvälja alad, millel on oma põnev lugu rääkida 1924. aasta riigipöördekatse sündmuste keerises. Vaadatakse üle ka omaaegne Katleri mõis. Lisaks eelnevalt mainitule ootab osalejaid veel palju põnevaid avastusi ees.

Matka-marsruudi pikkus on viis kilomeetrit, kuid tempo on võrdlemisi aeglane, võttes arvesse erinevate osalejate vanuserühmasid. Planeeritud aeg marsruudi läbimiseks on kaks tundi. Teekond pole lapsevankriga läbitav.

Kõigile osalejatele on garanteeritud meeldiv seltskond, süvendatud teadmised Lasnamäe ajaloo kohta ning soe tee. Matka viib läbi eestikeelne giid, kuid kogu sisu on sünkroontõlkega vene keelde.

Kogunemiskoht on Tondiraba jäähalli parkla Varraku 14a, matk lõpeb samas asukohas. Korraldajad paluvad kõigil osalejatel riietuda vastavalt ilmastikule ning olla valmis erinevatele ilmastikutingimustele, liigeldes seejuures ettevaatlikult.

Üritusel osalemiseks on vaja ennast eelnevalt registreerida, kuna kohtade arv on piiratud. Registreerida on võimalik lingil https://forms.gle/9JKgjVGXvD1j4yVo9 või telefoni teel numbril 645 7702.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.