"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
VIDEO Muinasjutulise jäälinnaku autor: tahan maailma pisut paremaks muuta, pakkudes inimestele häid emotsioone (0)
13. jaanuar 2023

„Jäähuvi kujunes minus peamiselt lapseeas. Toonased ehitised olid aga praegustest kahtlemata mõnevõrra lihtsamad,“ rääkis Pirita randa imelise jäälinna püstitanud tallinlane Aleksei Vaštšenko.

Aleksei Vaštšenko müttas ja rassis Pirita rannas kolm päeva, et ehitada sinna linlaste rõõmuks muinasjutuline jäälinnak. Selle loomingulise ja mängulise töö kõrvalt tegutseb Aleksei muus elus hoopis programmeerijana, pidades ametit riiklikus Keskkonnaagentuuris, mis meie loodusvarade üle nii öelda arvet peab.

„Kokku sai siin rassitud kolm päeva,“ rääkis Aleksei jäälinnaku püstitamisest. Lustliku mõtte teostamiseni viis noormeest puhas loomisrõõm, ühes sooviga seda ka teistega jagada.

Vaata galeriid (35)

„Sel lihtsal põhjusel tahangi jäälinna ehitada, et meeldib,“ naeris Aleksei. „See on huvitav töö. Ja tõenäoliselt rõõmustab jäälooming ka teisi inimesi, mis annab omakorda lisamotivatsiooni põnevaks meisterdamiseks.“

Pirita randa püstitatud linnak on tõepoolest kunstiteos, mille sarnast põhjalikuma harjutamiseta vaevalt teha annaks. Aleksei hakkas aga juba lapsepõlves jääst taieseid vormima, nii et tegemist on tõelise meistriga, mitte lihtsalt mõne asjaarmastaja loomepuhanguga. Mees ise mõtleb, et tahaks tehtud jäälinnakuga maailma pisut paremaks muuta. Pakkuda inimestele häid emotsioone.

„Jäähuvi kujunes minus peamiselt lapseeas. Toonased ehitised olid aga praegustest kahtlemata mõnevõrra lihtsamad,“ meenutas ta. Mingeid abivahendeid peale ämbri, millega vett kohale tassida, ja kiletüki, mis jälle lumevedamiseks sobis, pilkupüüdva linnaku püstitamisel ei kasutatud. Kunstitöö nägemiseks peab aga kiirustama, sest ilmataadi plaanidesse ei mahu jäälinnak paraku kuigi kauaks.

„Hea, kui see siin homse õhtuni vastu peab. Kahjuks oodatakse ju sula,“ tõdes Aleksei. Õnneks jätkub mehele tegemist ka teistel hooaegadel peale talve, kuna jääga maadlemise kõrvalt pakub talle lusti ka liivalosside ehitamine. Loodetavasti saab inspireeriva linnaruumikunstiku jääst kui ka liivast kunstitöid tulevikuski meie linnaruumis näha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.