"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
VIDEO Munitsipaalpolitsei tunnustas isehakanud liiklusvalvurit, kes on oma tegevusega parkimisreeglite rikkujatele pinnuks silmas (1)
13. jaanuar 2023

„Mind on virtuaalselt küll surmaga ähvardatud, aga füüsiliselt siiski mitte,“ rääkis aktiivsuse eest kiita saanud linlane Andrei Lobanon sellest, mida autojuhtide pidev filmimine kaasa toob. „Teen seda, sest parkimine on kesklinnas kohe tõeliseks probleemiks.“

Oma kaamera kotkasilmaga hoiab kesklinna autojuhtidel pilku peal Andrei Lobanov, kes aktiivse tegevuse tõttu sageli ka sõnavahetustesse satub. Nii öeldi Gonsiori tänaval tegutsenud Andreile alles möödunud nädalal üles ärritatud masinaomaniku poolt, et sealse filmimisega paneb mees toime ebaseaduslikku tegevust. Keset kõnniteed parkinud sõidukijuht nõudis: „Näita mulle liiklusmärki, mis siia parkimise keelab!“ Liiklusseaduse järgi jättis ärritunud juht jalakäijatele tõepoolest ka piisavalt ruumi, et teelt läbi pääseda.

„Mind on virtuaalselt küll surmaga ähvardatud, füüsiliselt siiski mitte,“ rääkis mees sellest, mida autojuhtide filmimine kaasa võib tuua. Kaamerat ei haaranud ta aga sugugi mitte tüli norimise kihust, vaid hoopis seepärast, et kesklinnas elava tallinlasena puutub Andrei pidevalt kokku ka Munitsipaalpolitseile vägagi tuttava probleemiga. „Parkimine on kesklinnas tõeliseks probleemiks,“ rääkis mees, miks õiglustunne iseseisvalt korda looma ärgitab.

Oma ühiskondliku tegevuse tõttu kutsuti Andrei Lobanov ka Tallinna munitsipaalpolitseisse. Seda sugugi mitte aru andmiseks, sest amet soovis linlast tema aktiivse tegevuse eest hoopis tänada.

„Meil ei ole ju Andreid tegelikult palgale võetud. Tema on lihtsalt selline ühiskondlik aktivist, kes pöörab hästi palju tähelepanu liiklusseaduse nõuete täitmisele,“ rääkis MUPO juht Aivar Toompere sellest, miks aktiivsele kodanikule kiitust avaldati. „Lisaks manitseb ja kutsub ta korrale neid, kes pargivad oma sõidukeid kõnniteele. Andrei pöörab tähelepanu ka sellele, kui autosid pargitakse meie linna haljasaladele.“

MUPO juhi sõnul on haljasalad osades kohtades praegu lumega kaetud. Seepärast hakkavadki inimesed mõtlema, et võivad oma autod neisse paikadesse parkida. Tegelikult pole selline tegevus siiski lubatud. „Haljasala jääb ikkagi haljasalaks, seda ka lumega,“ selgitas ta. „Kuna meil õiget külma kuigi pikalt püsinud ei ole, siis on ka maapind lume all tegelikult alles pehme.“

Toompere sõnul ei jää neile aladele raskete autodega peale sõites linna ilusatest muruplatsidest tegelikult midagi järgi. Seetõttu manitseb ta autojuhte vastutustundlikule liikluskäitumisele.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Suts
13. jaan. 2023 14:06
Tubli mees. Võiks olla eeskujuks kõigile. Pohhuism lokkab igal pool.