"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Tallinn avab Lasnamäel Ukraina lastele uue kooli (0)
13. jaanuar 2023

Ukrainast pärit õpilased on meie koolisüsteemiga kohanenud ja neil on nüüdseks ettekujutus siinsest õppekorraldusest. Tallinna munitsipaalkoolides õpib 2200 Ukrainast pärit last. Kui eelmise aasta oktoobris-novembris lisandus Tallinna koolidesse iga nädal klassitäis lapsi, siis nüüd on neid nädalas juurde lisandumas 10 ringis.

„Tempo on raugenud ja loomulikult on ka neid, kes on liikunud edasi teistesse riikidesse või naasnud oma kodumaale,“ kommenteeris Tallinna haridusameti juhataja Kaarel Rundu.

Olukord võib ka muutuda. Linnal on plaan luua Lasnamäe Vene Gümnaasiumi juurde Ukraina kooli filiaal 100-le õppurile.

„Veebruarist alates pakume ka lisaks kohanemisprogrammi, kus koolid ja huvikoolid koostöös Kopli ametikooliga pakuvad saabuvatele õpilastele, kes veel ei ole meie haridussüsteemi jõudnud, erinevaid võimalusi õppimiseks,“ rääkis Rundu.

Õppetöö võib peagi alata

Lasnamäele tuleb uus Ukraina kooli filiaal Tallinnas. Tegutsema hakatakse endise Katleri põhikooli ruumides. Ettevalmistustöödega ollakse nii kaugel, et õppetööga võib algust teha juba mõne nädala pärast.

Just Lasnamäel on Ukraina lastele koolikohtadest kõige suurem puudus. Linnaosas elab palju sõjapõgenikke. Uut filiaali hakkab vedama Lasnamäe Vene Gümnaasiumi direktor Andrei Kante. „Tavaklassidesse ei ole enam mitte kusagile panna neid ukraina õpilasi, mistõttu on igati mõistlik avada selline filiaal,“ lausus ta.

Kui vaadata laiemalt, siis koolikohti linnas on, ent Lasnamäel hakkavad need põgenike lastele otsa saama.

Otsitakse eesti keele õpetajaid

„Kõik uussisserändajad, kes tulevad meile, peavad ju ilmtingimata leidma need koolikohad,“ konstateeris Kante. Koolide põletav probleem on õpetajate puudus. Eriti keeruline on eesti keele õpetajate leidmine.

„Kõik, kes meid praegu jälgivad ja kuulevad, võiksid seda sõnumit edasi viia,“ märkis Kante. „Võib-olla on keegi õpetaja, kes praegu igatseb oma töö järele. Ta võiks kindlasti pöörduda meie poole, meil on pakkuda talle tööd.“

Ukraina kooli filiaalis võib õppetöö alata selle kuu lõpul. Lastel on vaja kohanemisaega ning Ukrainast pärit õpetajadki vajavad sisseelamist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.