"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Elering Gaasitoru plahvatus Leedus ei mõjuta varustuskindlust (0)
14. jaanuar 2023
Scanpix

Eleringi teatel ei mõjuta gaasitoru plahvatus Leedus Eesti varustuskindlust, samuti on piiratud plahvatuse mõju gaasiturule.

Leedu ja Läti vahelise gaasitoru plahvatus ei mõjuta gaasi varustuskindlust Eesti ning suure tõenäosusega on selle mõju regiooni gaasituru toimimisele piiratud või puudub üldse, teatas Eleringi pressiesindaja reede õhtul.

“Leedus toimunud õnnestus on kahetsusväärne, ent sellel puudub mõju gaasi varustuskindlusele Eestis. Kuna Leedu süsteemihaldur teeb ettevalmistusi paralleelse toru käivitamiseks, siis mõjutab vahejuhtum turgu praeguse teadmise järgi üksnes vähesel määral, kui sedagi,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Lisaks Leedu gaasiterminali kaudu imporditavale gaasile saab gaasitarbimise katmiseks kasutada Läti gaasihoidlas paiknevat gaasi. Hetkel on Läti hoidlas gaasi 11 teravatt-tundi. See gaasikogus on võrdne ligikaudu kolmekordse Eesti praeguse aastase gaasitarbimise mahuga.

Samal ajal on Soomes käivitumas uus LNG terminal, mis võimaldab töösse rakendada täiesti uue gaasi tarnekanali.

Leedus Pasvalyse rajoonis plahvatas reedel gaasijuhe, mille kaudu varustatakse gaasiga ka Lätit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.